سرخط خبر ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ۱۵:۳۸
درباره آفشور
آفشور مارکت 1

بخش خصوصی چین مجوز واردات نفت خام گرفت

مجوز واردات نفت خام

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از خبرگزاری تسنیم، وزیر اقتصاد چین یک مجوز واردات نفت خام به ژیجیانگ ووچان ژونگدا پترولیوم، یک شرکت تجاری خصوصی در منطقه آزاد تجاری ژوسان در شرق چین داد.

این شرکت اولین شرکت خصوصی است که مجوز واردات نفت از وزارت اقتصاد می گیرد.

این حرکت تلاشی است توسط دولت چین برای حمایت از قراردادهای آینده نفت خام شانگهای که سال گذشته آغاز شد و سرمایه گذاران سازمانی را جذب کرد.

دونگ جیان، یک تحلیلگر گفت:« این مجوز نشان می‌دهد که چین در حال باز کردن بازار نفت خام خود است. بهتر از آن، یک شرکت تجاری می‌تواند نفت خام را طبق قراردادهای آینده نفت خام شانگهای به پالایشگاهها بفروشد ».

شرکت ژیجیانگ ووچان ژونگدا در ماه مه ۲۰۱۸ با سرمایه یک میلیارد یوان ( ۱۴۷.۹۷میلیون دلار ) تأسیس شد. این شرکت هنوز سهمیه ای از طرف تصمیم گیران دولتی برای مشخص شدن مقدار خرید سالانه نفت دریافت نکرده است.

چین برای اولین بار در جولای ۲۰۱۵ سهمیه‌هایی به یک پالایشگاه مستقل اعطا کرد. در حالی که کمیته ملی توسعه و اصلاحات صلاحیت ها را تایید میکند، وزارت اقتصاد مجوزها را صادر میکند.

طی قوانینی که در فوریه ۲۰۱۵ توسط کمیته ملی توسعه و اصلاحات منتشر شد، پالایشگاه های کوچک تر درصورت رعایت شرایط زیست محیطی اجازه دارند از نفت خام وارد شده استفاده کنند. شرایطی مانند بستن ظرفیت‌های پالایشگاهی قدیمی و آلاینده .

دیدگاهتان را بنویسید

فرم ارسال نظر به آفشور