پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

۵۰۰ میلیون دلار از بدهی نفتی هند به ایران پرداخت شد

منابع موثق در دهلی نو اعلام کردند شرکت نفتی «اسار» – بزرگ ‌ترین خریدار هندی نفت ایران- ۵۰۰ میلیون دلار از بدهی نفتی ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلاری خود را به ایران پرداخت کرد. این مبلغ با کمک استیت بانک هند و بانک آلمانی ئی‌ای اچ به حساب شرکت ملی نفت ایران واریز شده است.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از شرکت ملی نفت، روزنامه انگلیسی زبان پایونیر روز پنج‌شنبه در گزارشی به نقل از منابع مطلع با تایید پرداخت ۵۰۰ میلیون دلار از بدهی نفتی هند به ایران نوشت: شرکت‌ های پالایش و پتروشیمی منگلور و ایندین اویل بیش از یک میلیارد دلار از بدهی‌ های قبلی خود را تا کنون به ایران پرداخت کرده‌ اند.

شرکت «هندوستان پترولیوم» نیز ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار از ۲۳ میلیون دلار بدهی خود را به ایران پرداخت کرده است.

منابع دولتی و صنعتی هند اعلام کردند از ماه ژوئن سال جاری میلادی، پالایشگران هندی بدهی نفتی خود را به ایران از طریق «استیت بانک هند» و بانک ئی‌ای اچ پرداخت کردند، این روش باعث شتاب در پرداخت ‌ها می‌شود، زیرا حساب اصلی بیشتر پالایش گران در استیت بانک است.

بنا به گفته این منابع، شرکت ‌های نفتی هند بقیه بدهی خود به ایران را دو تا سه ماه آینده تسویه می‌کنند. هند ماه مه سال جاری (خرداد) در آستانه سفر نخست ‌وزیر هند به ایران ۷۵۰ میلیون دلار از بدهی نفتی این کشور را به ایران پرداخت کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.