پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

کویت ۴٢ میلیارد دلار در حوزه انرژی سرمایه گذاری می کند

شرکت دولتی نفت کویت اعلان کرد که قصد دارد تا سال ٢٠٢٢ میلادی مبلغ ۴٢ میلیارد دلار به منظور گسترش پالایشگاه ها و تکمیل طرح های سوخت پاک، سرمایه گذاری کند.
مقام های شرکت ملی نفت کویت (کی ان پی سی) روز چهارشنبه (٢٩ اردیبهشت) در نشست کمیته نفت این کشور گفتند: سرمایه گذاری های آتی بر گسترش پالایشگاه های مینا الاحمدی و مینا عبدالله متمرکز خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل و به نقل از شانا، مقام های نفتی این کشور همچنین به پروژه تولید و مصرف سوخت پاک این کشور اشاره کردند که تاکنون نیمی از آن اجرا شده است و تا پایان سال جاری میلادی باید ٧۵ درصد آن تکمیل شود.

یک مقام بلندپایه شرکت نفت کویت، هفته گذشته که بهای هر بشکه نفت خام این کشور حدود ۴٠ دلار بود، گفت: این شرکت قصد دارد میزان تولید نفت را تا سال ٢٠٢٠ تا ۴۴ درصد میزان کنونی افزایش داده و به حدود ۴ میلیون بشکه در روز برساند.

اما به گفته انس خالد الصالح وزیر دارایی و سرپرست وزارت نفت کویت، دولت پیگیری برخی سیاست های ریاضتی و صرفه جویی و دیگر اقدامات مانند کاهش یارانه اختصاص یافته به آب، برق، گاز و سوخت مصرفی، دریافت مالیات از شرکت ها و ادغام نهادها و موسسات دولتی را هم در نظر دارد.

الصالح به تلویزیون بلومبرگ گفت: ما مصمم به پیشروی و هزینه کردن هر اندازه که بتوانیم برای اقتصاد و زیرساخت های کویت هستیم و کاهش کسر بودجه نیز در اولویت قرار دارد.

یک مقام بلندپایه کویت نیز روز پنجشنبه (٣٠ اردیبهشت) گفت: این کشور هر مقدار که بتواند برای تقویت رشد اقتصادی در فضایی که بهای نفت در آن پایین آمده است، هزینه می کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.