پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

کاهش تولید سبب افزایش قیمت نفت می شود

نخست وزیر عراق گفت: ما دوست داریم از حق و حقوق این کشور حمایت کنیم و سطح تولید نفت خود را حفظ کنیم، اما ترجیح می‌دهیم با کاهش عرضه، قیمت این کالا را افزایش دهیم.
به نقل ازخبرگزاری رویترز، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق دیروز (چهارشنبه، سوم آذر) در بغداد اظهار کرد: این کشور مایل است به عنوان اجرای بخشی از توافق سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) مبنی بر کاهش مازاد عرضه و افزایش قیمت نفت، سطح تولید خود را کاهش دهد.

وی اظهار کرد: آنچه که در کاهش سطح تولید از دست می‌دهیم، از طریق افزایش درآمدهای نفتی دوباره به‌دست خواهیم آورد، عراق بخشی از برنامه کاهش سطح تولید را بر عهده می‌گیرد.

اظهارات اخیر نخست وزیر این کشور صریح‌ترین اعلام حمایت بغداد از توافق کاهش سطح تولید اوپک به شمار می‌رود که تا کنون ابراز کرده است.

از آن جا که عراق به درآمدهای نفتی برای مبارزه با گروه تروریستی داعش نیاز دارد چندی پیش از اوپک خواسته بود در اجرای برنامه تثبیت سطح تولید نفت برای این کشور استثنا قائل شود.

العبادی افزود: ما دوست داریم از حق و حقوق عراق حمایت کنیم و سطح تولید خود را حفظ کنیم، اما ترجیح می‌دهیم قیمت نفت افزایش یابد.

یک منبع آگاه اوپک، روز سه شنبه (دوم آذرماه) در دومین روز از نشست کمیته بلندپایه کارشناسان این سازمان اعلام کرد که این نشست دو روزه با موفقیت به پایان رسید.
این کمیته‌ فنی به طور عمده از نمایندگان کشورهای عضو در هیئت عامل اوپک و همچنین نمایندگان ملی هر کشور تشکیل شده است که به وزیران مربوط گزارش می دهند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.