پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

چین اولین محموله گاز طبیعی آمریکا را از زمان جنگ تجاری دریافت کرد

0

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از خبرگزاری تسنیم، چین اولین محموله گاز طبیعی مایع را از زمان وضع عوارض ۱۰ درصدی بر واردات گاز طبیعی آمریکا در نیمه سپتامبر دریافت کرد. این عوارض به تلافی عوارض تجاری آمریکا وضع شدند.

نفتکش حاوی ال ان جی، لیبرا دونو ناتسن، در دهم اکتبر از مجتمع سابین پس آمریکا حرکت کرده و در روز یکشنبه، اول نوامبر به پایانه زیجیانگ نینبو در چین رسید.

طبق اطلاعات نفتکش ها، این اولین نفتکش گاز طبیعی آمریکا بود که از زمان وضع عوارض ۱۰ درصدی چین بر واردات از آمریکا، به این کشور فرستاده شد.

گرچه این عوارض کمتر از تهدید اولیه چین مبنی بر عوارض ۲۵ درصدی است ولی تحلیلگران عقیده دارند این عوارض با نزدیک شدن زمستان در نیمکره شمالی بر بازار ال ان جی در کوتاه مدت تاثیر می گذارند و با تغییر مسیر های تجاری تاثیر بلندمدت خواهند داشت.

چین دومین خریدار بزرگ ال ان جی آمریکا در ۱۲ ماه منتهی به ژوئن ۲۰۱۶ بوده‌است ولی با آغاز جنگ تجاری، خریداران چینی واردات گاز از آمریکا را کاهش دادند.

وود مکنزی اعلام کرد:« تاثیر کوتاه مدت آن احتمالا کمتر از آن چیزی است که قبلاً اعلام کردیم. بخشی از آن به علت پایین بودن قیمت عوارض است: ۱۰ درصد الان در مقابل ۲۰ درصدی که اعلام شده بود. ولی بخشی هم به این دلیل است که چین قبلا نیاز خود برای زمستان را تامین کرده است.

جف مور، مدیر تحقیقات گازمایع آسیا در اس پی کلوبال پلتس گفت:« نکته تعجب‌آور در مورد این محموله گاز به چین این است که به نظر می‌رسد دلیل آن نبود تقاضا در جاهای دیگر است».

به نظر مور، محموله‌های گاز طبیعی آمریکا به چین همچنان به خاطر عوارض محدود خواهند بود ولی قیمت کمتر از حد انتظار ال ان جی در آسیا و افزایش قیمت در اروپا و آمریکا باعث می‌شود محموله‌های آمریکا در کوتاه مدت، بیشتر در حوزه اطلس دیده شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.