پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

چگونگی فروش نفت ایران پس از خروج آمریکا از برجام

0

چگونگی فروش نفت ایران و جایگزین کردن خریداران جدید پس از خروج آمریکا از برجام در جلسه عصر دیروز کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر نفت بررسی شد.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از شانا، فریدون حسنوند، در تشریح نشست عصر دیروز (سه‌شنبه، هشتم خردادماه) کمیسیون انرژی مجلس شورای اسللامی که با حضور بیژن زنگنه، وزیر نفت برگزار شد، گفت: با توجه به خروج آمریکا از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و اعلام تحریم‌های جدید علیه کشور، به نوعی هدف تحریم‌های آمریکا نفت ایران و موضوع‌های مرتبط با آن است که کمیسیون انرژی از روزهای پیش از خروج آمریکا از برجام و پس از آن نشست‌های متعددی پیرامون این موضوع برگزار کرده است.

وی با بیان این‌که وزیر نفت در این نشست پیش‌بینی‌های لازم را در حوزه تحریم و تقابل با آن برای اعضای کمیسیون انرژی تشریح کرد، افزود: هدف آمریکا از تحریم‌ها، مقابله با نظام و فشار به مردم است.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هر از چندگاهی موضوع تحریم چند شرکت و چند فرد مطرح می‌شود که این در واقع یک جنگ روانی برای مرعوب کردن مردم است.

حسنوند ادامه داد: بحث فروش نفت و جایگزین کردن خریداران جدید، یکی دیگر از موضوع‌های مورد بحث در جلسه کمیسیون انرژی بود که در این باره تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.