پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

چاه رگ سفید ٩٩ با اجرای طرح فراز آوری با گاز احیا شد

0

شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با اجرای طرح فرازآوری طبیعی با گاز امکان برداشت نفت خام از چاه رگ سفید ٩٩ را فراهم کرد.
به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از شانا، حمید دریس، مدیر امور فنی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب گفت: با اجرای طرح فراز آوری طبیعی با گاز، چاه رگ سفید ٩٩ که به دلیل افت طبیعی امکان برداشت طبیعی نفت از آن میسر نبود، به تولید نفت رسید و با اجرای این روش علمی و فنی امکان تولید روزانه ٢ هزار بشکه نفت از آن فراهم شد.

به گفته وی، برنامه ریزی لازم برای ١٢ حلقه چاه دیگر در رگ سفید ٩٩ به منظور دستیابی به تولید ١٧ هزار بشکه در حال انجام است.

دریس اعلام کرد: طرح فراز آوری طبیعی با گاز که به صورت آزمایشی روی چاه رگ سفید ٩٩ با موفقیت انجام شده است با برنامه ریزی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب قرار است روی میدان هایی که دارای شرایط مناسب هستند اجرا شوند.

مدیر امور فنی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب گفت: طرح فراز آوری با گاز، یکی از روشهای ازدیاد برداشت به شمار می آید که چاه با هزینه کمتری چاه احیا می شود و افزون بر آن برخی هزینه های جانبی را نیز کاهش می دهد.

وی افزود: در صورت موفقیت طرح یاد شده در برداشت از چاه های خاموش واجد شرایط، این اقدام به عنوان طرح افزایش تولید از سوی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب به شرکت ملی نفت ایران ارائه خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.