پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

چالش‎های حوزه ایمنی و آتش نشانی صنعت نفت بررسی شد

ششمین کمیته تخصصی ایمنی و آتش نشانی وزارت نفت ۱۱ و ۱۲ اردیبهشت ماه به میزبانی مدیریت HSE شرکت ملی نفت ایران و شرکت پایانه های نفتی ایران با حضور معاون ایمنی و آتش نشانی اداره کل HSE و پدافند غیرعامل وزارت نفت و روسا و کارشناسان ایمنی و آتش نشانی چهار شرکت اصلی وزارت نفت در جزیره خارگ برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سید محمد پورراکی، معاون ایمنی و آتش نشانی اداره کل HSE و پدافند غیرعامل، ضمن گرامیداشت ۹ اردیبهشت ماه روز جهانی ایمنی و بهداشت کار(World day for safety and healthy work) با شعار “استرس محیط کار چالش همگانی”، هدف از تشکیل این کمیته را بررسی موضوعات، اهداف و برنامه ها و چالش های حوزه ایمنی و آتش نشانی صنعت نفت بیان کرد.
این کمیته با حضور روسا و کارشناسان چهار شرکت اصلی نفت، گاز، پالایش و پخش، پتروشیمی و همچنین معاونت HSE و پدافند غیرعامل وزارت نفت و روسای HSE شرکت های مستقر در جزیره خارگ (شرکت نفت فلات قاره ایران و پتروشیمی خارگ) برگزار شد.
ارائه و بررسی اهداف و برنامه های ایمنی و آتش نشانی سال ۱۳۹۵، برنامه بازدید و ممیزی های ایمنی و آتش نشانی سال ۱۳۹۵، بررسی زمین های آموزش آتش نشانی صنعت نفت از مباحث مطرح شده در این کمیته بود.
در ابتدای جلسه، رئیس منطقه خارگ نیز به تشریح فعالیت و عملکرد شرکت پایانه های نفتی ایران در جزیره پرداخت و در ادامه نشست علی سردار، رئیس HSE شرکت پایانه های نفتی ایران گزارشی از وضعیت ایمنی و آتش نشانی و برنامه های سال ۹۵ این شرکت ارائه داد.
در ادامه این نشست مانی عبداله زاده راد، رئیس ایمنی و آتش نشانی شرکت ملی نفت ایران استقرار و پیاده سازی سیستم مدیریت ایمنی فرآیند، استقار نظام مدیریت ریسک، ارتقا و بهبود وضعیت تجهیزات و سیستم های ایمنی و آتش نشانی در تاسیسات و ساختمان ها، کاهش و پیشگیری حوادث، ارتقا و بهبود عملکرد پیمانکاران در حوزه HSE، تدوین و به روز رسانی مستندات، قوانین و الزامات ایمنی و ارتقای صلاحیت و آگاهی کارکنان ایمنی را از اهداف ایمنی و آتش نشانی مدیریت HSE شرکت ملی نفت ایران در سال جاری عنوان کرد و به تشریح برنامه های پیش بینی شده برای تحقق این اهداف پرداخت. در پایان نیز حیدری، رئیس HSE خارگ، به ارائه گزارشی از طرح جامع HSE جزیره خارگ پرداخت.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.