پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

پیش بینی اوپک؛ افزایش تولید نفت غیراوپکی ها تاثیر توافق جهانی را خنثی می کند

جهان انرژی در ۲۴ ساعت گذشته شاهد تحولات گوناگونی از جمله؛ نظر اوپک درباره تاثیر رشد تولید نفت غیراوپکی ها بر توافق جهانی نفت، عزم عراق برای افزایش تولید نفت کرکوک، برگزاری کنفرانس نفت و گاز لیبی در ماه اکتبر و پیش بینی آژانس بین المللی انرژی از تقاضای جهانی نفت در سال جاری میلادی بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل ازعصر نفت: سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) انتظار خود را از رشد عرضه تولیدکنندگان نفت غیرعضو این سازمان در سال ۲۰۱۸ میلادی، دو برابر آنچه چهار ماه پیش انتظار داشت، افزایش داد.

اوپک معتقد است، رشد اخیر قیمت نفت تشویقی برای حفاران نفت شیل آمریکا به شمار می رود که تاثیر توافق جهانی کاهش تولید و سقوط تولید نفت ونزوئلا را خنثی می کند.

این سازمان در گزارش ماهانه خود پیش بینی کرد که تولیدکنندگان غیراوپکی عرضه نفت خود را روزانه یک میلیون و ۶۶۰ هزار بشکه در سال جاری میلادی افزایش دهند.

این تخمین در ماه نوامبر ۸۷۹ هزار بشکه در روز بود.

به گفته اوپک، آمریکا، کانادا، انگلیس، برزیل و چین از جمله کشورهایی هستند که در سال جاری میلادی تولید شیل را افزایش می دهند.

عراق تولید نفت کرکوک را افزایش می دهد

رویترز به نقل از مقامهای عراقی گزارش داد که شرکت ملی نفت شمال عراق، عملیات تولید آزمایشی برخی میدان ها را در منطقه کرکوک آغاز کرده قصد دارد برای تامین خوراک پالایشگاه های داخلی، عرضه نفت خود را افزایش دهد.

برداشت اولیه نفت از این میدان ها با نام های آوانا و بی حسن۵۰ هزار بشکه در روز خواهد بود.

فعالیت این میدان های نفتی از اکتبر گذشته در پی درگیری ها متوقف شده بود.

لیبی کنفرانس نفت وگاز برگزار می کند

به گزارش رویترز، شرکت ملی نفت لیبی قرار است که در ماه اکتبر کنفرانسی در شهر بنغازی برگزار کند تا درباره صنعت نفت و گاز این کشور عضو اوپک، تبادل نظر کند.

قرار است که شرکت های نفت داخلی و بین المللی در این کنفرانس حضور بایند تا درباره توسعه صنعت انرژی این کشور رایزنی کنند.

این برنامه از نهم تا یازدهم اکتبر برگزار می شود.

تقاضای جهانی نفت به ۹۹٫۳ میلیون بشکه در روز می‌رسد

به گزارش رویترز، آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد: انتظار دارد که تقاضای جهانی برای نفت در سال جاری میلادی با روند سریعتری افزایش یابد، گرچه سرعت رشد عرضه بیشتر از تقاضا باشد و منجر به افزایش ذخایر نفتی در سه ماه نخست ۲۰۱۸ میلادی شود.

این آژانس، پیش بینی خود را از تقاضا برای نفت، از ۹۷ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه در سال ۲۰۱۷، به ۹۹ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه در سال جاری افزایش داده است، اما ونزوئلا که به دلیل بحران اقتصادی با کاهش ۵۰ درصدی تولید نفت در ۲ سال گذشته مواجه شده است، همچنان ممکن است به کاهش میزان ذخایر کمک کند.

**مالیات بر صادرات نفت روسیه ۷ درصد کاهش می یابد

به گزارش رویترز، وزارت امور مالی و دارایی روسیه پیش بینی کرد که مالیات و عوارض بر صادرات نفت روسیه در آوریل ۲۰۱۸ میلادی با هفت درصد کاهش ماهانه، از ۱۱۹ دلار و پنج سنت به ۱۱۱ دلار و چهار سنت برای هر بشکه برسد.
این محاسبات را وزارت امور مالی و دارایی روسیه بر اساس نظارت بر قیمت نفت اورال و کاهش اخیر آن انجام داده است.

معامله گران اروپایی ذخایر بنزین را افزایش می دهند

به گزارش رویترز، معامله گران نفتی، برای کاهش قیمت بنزین در اروپا و افزایش سطح ذخایر این سوخت در قاره سبز و پر کردن مخازن در فراسواحل اروپا تلاش می کنند.

بر اساس منابع کشتیرانی و تجاری، حدود سه مخزن بنزین ۹۰ هزار تنی در هفته های اخیر برای مصرف ۶۰ روز پر شده است.

کاهش سطح ذخیره سازی بنزین در اروپا بهتازگی منجر به رشد چشمگیر قیمت این سوخت شده بود.

«استات اویل» در اقدامی سبز به «اکوئینور» تغییر نام می دهد

به گزارش رویترز، شرکت استات اویل نروژ قصد دارد، برای پایبندی به تعهد خود و تبدیل شدن به شرکت انرژی بزرگ به جای تمرکز بر نفت، نام خود را به «اکوئینور» تغییر دهد.

این اقدام بیانگر عزم این شرکت برای توسعه سرمایه گذاری ها در حوزه تجدیدپذیرها است.

اکوئینور از دو واژه «اکوئی» حروف آغازین تعادل و توازن، «نور» حروف آغازین نروژ تشکیل شده است.
این تغییر نام، ۳۲ و نیم میلیون دلار برای نروژ هزینه خواهد داشت.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.