پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

پیشرفت مگا پروژه های فراساحلی در آسیا/پاسفیک

0

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل؛ امسال شرکت پتروناس در نظر دارد مگا پروژه تاسیسات شناور LNG دنیا در ۱۸۰ کیلومتری فراساحل ساراوک در مالزی را به بهره برداری برساند. شناور PFLNG SATU ظرفیت تولید۱.۲میلیون متر یک تن LNG در سال را دارا می باشد. این شناور ۳۶۵ متری پیش بینی شده است که تا قبل از نیمه سال جاری یارد ساخت شناور شرکت دوو در اوکپو کره جنوبی را ترک نماید.offshore189

در ابتدای سال ۲۰۱۶ شرکت ملی نفت فراساحل چین اهدافش را برای سال پیش رو اعلام کرد.
تولید ۴۲۰mmboe- 485mmboe     که دو سوم آن از میادین فراساحل چین خواهد بود از جمله این اهداف است. تا اینجا برداشت اولیه نفت از چندین پروژه محقق شده است.

هیات مدیره ONGC فراساحل غرب هند، برنامه ۵.۱ میلیارد دلاری مگا پروژه توسعه میدان نفتی CLUSTER2را تصویب کرد. میدان CLUSTER2 در حوزه فراساحل کریشنا – گوداواری به دو قسمت تقسیم شده است. CLUSTER2A را با ۱۵ چاه تولیدی و ۱۲ چاه تزریق آب توسعه بدهد، که پیش بینی می شود در حداکثر تولید ۷۷۳۰۵b/d  نفت و ۳.۸۱mmcm/d گاز همراه تولید نماید.
حداکثر برداشت گاز از میدان CLUSTER2B از هشت چاه ۱۲.۷۵mmcm/d  پیش بینی شده است در این طرح توسعه همچنین یک سکوی فرآورش گاز، یک سکوی مسکونی، ۴۳۰ خط لوله زیردریایی در سایزهای ۲۲-۶ اینچ، ۱۵۱ کیلومتر کابل زیر دریایی،۱۰منیفولد و ترمینال مدیریت گاز در خشکی در نظر گرفته شده است. بهره برداری کامل در ژوئن سال ۲۰۲۰ خواهد بود.

توسعه مگا پروژه ها در حوزه فراساحل غرب استرالیا نیز ادامه دارد. شرکت شورون تولید LNG از پروژه جورکان در جزیره بارو در حوزه فراساحل غرب استرالیا را آغاز کرد.در نیمه مارس کشتی ASIA EXCELLENCE محموله NGL این پروژه را به مقصد ژاپن حمل نمود. این میدان ظرفیت تولید روزانه ۳۰۰ تراژول گاز در غرب استرالیارا دارا می باشد.

صنایع سنگین سامسونگ قراردادی را با شرکت کلاگ جهت ارائه خدمات هوگ آپ در مگا پروژه LCHTHYS NGL منعقد نمود. این CPF بزرگترین سکوی نیمه شناور دنیا است که وزن آن ۷۰۰۰۰ متر یک تن می باشد. سکوی تکمیل شده مسیری معادل ۵۶۰۰ کیلومتر از گوجه در کره جنوبی تا میدانLCHTHY در غرب استرالیا را یدک کشیده خواهد شد.جایی که قرار است به صورت دائم و برای دوره کاری ۴۰ ساله مهار شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.