پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

پیشرفت ۶۴ درصدی عملیات حفاری فاز ١۴

ImageHandler (1)

مجری طرح توسعه فاز ١۴ با تاکید بر ضرورت افزایش حجم برداشت از منابع گازی مخزن مشترک پارس جنوبی ، گفت: پیشرفت عملیات حفاری این فاز در راستای توسعه زودهنگام بخش دریایی این پروژه به ۶۴ درصد رسیده است .

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، مهندس مرتضی زرین گل اعلام کرد: تا پایان سال ٩۵، دو سکوی تولیدی فاز ١۴ با توان تولید یک میلیارد فوت مکعب گاز به بهره برداری خواهد رسید.

مجری طرح توسعه فاز ١۴ تصریح کرد: با توجه به اولویت گذاری تکمیل بخش فراساحل، تسریع در توسعه و برداشت گاز از سکوهای دریایی این فاز در دستور کار وزارت نفت قرار گرفته است.

وی افزود: تا پایان سال ٩۵ از مجموع چهار سکوی این فاز ، دو سکوی ۱۴A 14c با توان تولید از ٢٢ حلقه چاه، تکمیل و آماده ارسال گاز به پالایشگاه سایر طرح های درحال بهره برداری خواهد شد.

وی درباره عملیات لوله گذاری دریایی این فاز نیزعنوان کرد: تمامی تجهیزات کامل نصب خطوط لوله ۱۰۵ کیلومتری این فاز به محل سایت منتقل شده و آماده اجرای مراحل لوله گذاری است.

مجری فاز ١۴ همچنین از تکمیل بخشی از خط لوله پالایشگاه خشکی این فاز خبر داد و با بیان اینکه تامین منابع مالی ازاصلی ترین مسائل پیش روی این طرح است ، پیشرفت عملی پالایشگاه خشکی فاز ١۴ را ۵٠ درصد عنوان کرد.

زرین گل در ادامه با یادآوری و ابراز تاسف از حادثه فوت سه نفر از کارگران بخش پیمانکار این طرح ، با اشاره به پذیرش سهل انگاری و عدم انجام تمهیدات ایمنی لازم از سوی پیمانکار مربوطه، بر ضرورت نظارت عالیه کارفرمای طرح در پیگیری حقوق این افراد و ارائه هشدارهای لازم جهت پیشگیری از هرگونه اقدامات آسیب زا و زیان بار تاکید کرد.

مرجع: http://www.pogc.ir/Default.aspx?tabid=581&articleType=ArticleView&articleId=6131

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.