پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

پیشرفت ۶۴ درصدی عملیات حفاری فاز ١۴

0

ImageHandler (1)

مجری طرح توسعه فاز ١۴ با تاکید بر ضرورت افزایش حجم برداشت از منابع گازی مخزن مشترک پارس جنوبی ، گفت: پیشرفت عملیات حفاری این فاز در راستای توسعه زودهنگام بخش دریایی این پروژه به ۶۴ درصد رسیده است .

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، مهندس مرتضی زرین گل اعلام کرد: تا پایان سال ٩۵، دو سکوی تولیدی فاز ١۴ با توان تولید یک میلیارد فوت مکعب گاز به بهره برداری خواهد رسید.

مجری طرح توسعه فاز ١۴ تصریح کرد: با توجه به اولویت گذاری تکمیل بخش فراساحل، تسریع در توسعه و برداشت گاز از سکوهای دریایی این فاز در دستور کار وزارت نفت قرار گرفته است.

وی افزود: تا پایان سال ٩۵ از مجموع چهار سکوی این فاز ، دو سکوی ۱۴A 14c با توان تولید از ٢٢ حلقه چاه، تکمیل و آماده ارسال گاز به پالایشگاه سایر طرح های درحال بهره برداری خواهد شد.

وی درباره عملیات لوله گذاری دریایی این فاز نیزعنوان کرد: تمامی تجهیزات کامل نصب خطوط لوله ۱۰۵ کیلومتری این فاز به محل سایت منتقل شده و آماده اجرای مراحل لوله گذاری است.

مجری فاز ١۴ همچنین از تکمیل بخشی از خط لوله پالایشگاه خشکی این فاز خبر داد و با بیان اینکه تامین منابع مالی ازاصلی ترین مسائل پیش روی این طرح است ، پیشرفت عملی پالایشگاه خشکی فاز ١۴ را ۵٠ درصد عنوان کرد.

زرین گل در ادامه با یادآوری و ابراز تاسف از حادثه فوت سه نفر از کارگران بخش پیمانکار این طرح ، با اشاره به پذیرش سهل انگاری و عدم انجام تمهیدات ایمنی لازم از سوی پیمانکار مربوطه، بر ضرورت نظارت عالیه کارفرمای طرح در پیگیری حقوق این افراد و ارائه هشدارهای لازم جهت پیشگیری از هرگونه اقدامات آسیب زا و زیان بار تاکید کرد.

مرجع: http://www.pogc.ir/Default.aspx?tabid=581&articleType=ArticleView&articleId=6131

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.