پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

پوست اندازی صنعت نفت در دوران جدید

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از مجریان و پیمانکاران پارس جنوبی خواست تا به مولفه های زمان و هزینه بیش از پیش توجه کنند.
به نقل از خبرنگار شانا، علی کاردر، صبح امروز (شنبه، ١٠ مهرماه) در مراسم تودیع «علی اکبر شعبانپور» مدیرعامل سابق شرکت نفت و گاز پارس و معارفه «محمد مشکین فام» مدیرعامل جدید این شرکت که در سالن اجتماعات نفت و گاز پارس برگزار شد، اظهار کرد: از همه مدیران سابق و فعلی شرکت نفت و گاز پارس و پیمانکاران پارس جنوبی برای رسیدن پارس جنوبی به نقطه فعلی و ایجاد یک تمدن صنعتی در کشور تشکر می‌کنم.

وی با اشاره به توانمندی پیمانکاران ایرانی در توسعه میدان گازی پارس جنوبی، تصریح کرد: در حال حاضر پیمانکاران ما می‌توانند به اجرای مگاپروژه‌ها در پارس جنوبی اقدام کنند که ما به عنوان یک ایرانی به این امر افتخار می‌کنیم.

پوست اندازی صنعت نفت در دوران جدید

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به پوست اندازی صنعت نفت در دوران جدید، گفت: با توجه به رفع تحریم‌ها و پوست اندازی صنعت نفت در دوران جدید، باید در فعالیت‌های خود تغییر مسیر داده و مدیران جوان جانشین مدیران قدیمی شوند.

وی با بیان این‌که «وجدان کاری، حمیّت و دفاع از صنعت نفت» از مدیران قبلی به نسل مدیران فعلی منتقل شده است، افزود: این ویژگی ها باید به نیروهای نسل جدید که در صنعت نفت مشغول به فعالیت هستند نیز منتقل شود.

کاردر از نیروهای فعلی صنعت نفت خواست تا «وجدان کاری، حمیّت و دفاع از صنعت نفت» را به نیروهای جوان منتقل کنند و ادامه داد: درست است که صنعت نفت در جاهایی مظلوم واقع شده، اما ما باید از صنعت نفت به ویژه زمانی که مورد حمله قرار می‌گیرد دفاع کنیم، زیرا کارمان را مقدس می‌دانیم.

معاون وزیر نفت با اشاره به ظرفیت‌های فراوان شرکت نفت و گاز پارس برای تربیت مدیران، درباره انتخاب «مشکین فام» گفت: این انتخاب با نگاه جوانگرایی صورت گرفته است؛ ضمن این‌که شرکت نفت و گاز پارس این ظرفیت را دارد که برای انتخاب مدیران آن از داخل سازمان اقدام کنیم.

شرکت نفت و گاز پارس؛ بهترین در حوزه بهره برداری

وی شرکت نفت و گاز پارس را یکی از بهترین شرکت‌ها در حوزه بهره‌برداری دانست و افزود: با این که کشور طی چندسال اخیر به لحاظ تامین منابع مالی با مشکل مواجه بود و این شرکت هم با فشار فراوانی برای تولید گاز روبرو بود، با این حال اجازه نداد ایران با بحران گاز مواجه شود.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران خاطرنشان کرد: سطح بهره‌وری شرکت نفت و گاز پارس خوب است، با این حال انتظارات ما از این شرکت زیاد است و می‌خواهیم بهره‌وری کار را باز هم افزایش دهند.

وی با تاکید بر توجه به اصل زمان و هزینه در اجرای پروژه‌ها، خاطرنشان کرد: از مجربان فازها انتظار داریم با توجه به گشایش‌های موجود در دوران پسابرجام، به زمان و هزینه‌ با توجه به حوزه فناوری، در اجرای پروژه‌ها توجه داشته باشند.

صرفه جویی ۶,۵ میلیارد دلاری در مصرف فرآورده‌ها با راه‌اندازی فازها

کاردر با اشاره به راه‌اندازی فازهای پارس جنوبی، ادامه داد: با راه‌اندازی فازهای پارس جنوبی، امسال گاز رسانی و جایگزینی گاز با فرآورده‌های نفتی منجر به صرفه جویی ۶,۵ میلیارد دلاری می‌شود.

وی با بیان این که مبالغ حاصل از صرفه جویی تولید گاز از پارس جنوبی در فعالیت‌هایی مانند گازرسانی به روستاها و شهرها مصرف می شود، افزود: به این ترتیب امسال پوشش گازرسانی به خانوارهای شهری به ٩٨ درصد می رسد.

کاردر ادامه داد: همچنین امیدواریم بخشی از منابع نیز صرف حوزه پارس جنوبی شود.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: تلاش مجریان و پیمانکاران پارس جنوبی سبب شد این مبالغ نصیب کشور شود.

وی با اشاره به دیدارهای خود با کارشناسان و مدیران بانک جهانی که هفته گذشته انجام شد، تصریح کرد: آن‌ها بر روی فعالیت‌های انجام شده در پارس جنوبی بسیار حساس بودند، زیرا با قیمت‌های فعلی ۴٠ تا ۴۵ دلار برای نفت، چنانچه ٢ فاز پارس جنوبی به بهره‌برداری برسد، رشد اقتصادی ایران در سال آینده به پنج تا ۵,۵ درصد می‌رسد.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: توسعه فرزاد بی در برنامه این شرکت قرار دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.