پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

پرداخت بخشی از بدهی نفتی هند به ایران

0

پالایشگران هندی بخشی از بدهی ۶ میلیارد و ۴٠٠ میلیون دلاری خود را به ایران پرداخت کردند.
با نزدیک شدن به سفر نخست وزیر هند به ایران، پالایشگران هندی برای نخستین بار در چهار سال گذشته، بخشی از بدهی خود را به ایران با استفاده از یورو پرداخت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از شانا، به گفته برخی منابع، شرکت پالایش و پتروشیمی مانگلور معادل ۵٠٠ میلیون دلار و شرکت ایندین اویل معادل ٢۵٠ میلیون دلار از بدهیهای خود را به ایران پرداخت کرده اند و شرکت اسار نیز به زودی ۵٠٠ هزار دلار به ایران می پردازد.

پالایشگران یاد شده، این مبالغ را به یونیون بانک هند پرداخته اند و یونیون بانک نیز این مبالغ را از طریق بانک خلق (هالک بانک) ترکیه به شرکت ملی نفت ایران منتقل کرده است.

این پالایشگران پول خود را به دلار به یونیون بانک منتقل کردند و این بانک نیز تراکنشهای بعدی را با استفاده از یورو انجم داد. این نخستین بار است که پس از پایان تحریمها از آغاز سال جاری میلادی، پالایشگران هندی با استفاده از یک ارز خارجی، بدهی خود را به ایران می پردازند.

منابع یاد شده اعلام کردند که باقیمانده بدهیها، با هماهنگی بانک مرکزی هند و به صورت اقساط پرداخت خواهد شد تا از نوسانهای شدید در ارزش پول ملی هند (روپیه) پیشگیری شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.