پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

امضا تفاهم نامه همکاری شرکت پتروپارس، منطقه ویژه و اینتراویل ایتالیا

نخستین سند همکاری میان سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، شرکت پتروپارس و اینتراویل ایتالیا به منظور مطالعات امکان سنجی توسعه منطقه پارس ٣ امضا شد.
محمدجواد شمس، مدیرعامل شرکت پتروپارس، با اشاره امضای MOU میان شرکت پتروپارس، سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و اینتراویل ایتالیا به عنوان سرمایه گذار، تصریح کرد: تفاهمنامه امضا شده نخستین سند برای توسعه یک مرکز تمام نفتی شامل پشتیبانی فعالیتهای اکتشافی، تولید در دریا و خشکی و پس از آن مرحله تولید، صادرات و محصولات در منطقه پارس ٣ است.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از شانا، به گفته وی، در مرحله نخست این MOU امکان سنجی توسعه پارس ٣ از سوی شرکتهای اینتراویل ایتالیا، شرکت پتروپارس و سازمان منطقه ویژه اقتصادی انجام خواهد شد که مدت زمان این مطالعات هشت ماه است.

شمس تصریح کرد: گام نخست این تفاهمنامه که میان سازمان منطقه ویژه، پتروپارس و اینتراویل ایتالیا امضا شده است شامل مطالعات امکان سنجی برای توسعه منطقه پارس ٣ با سرمایه گذاری اینتراویل خواهد بود.

مدیرعامل شرکت پتروپارس با اشاره تجربه شرکت اینتراویل در سرمایه گذاری ساخت بنادر بزرگ در آفریقا، گفت: شرکت اینتراویل برای حضور در ایران از شرکت پتروپارس درخواست همکاری کرد که طی چند جلسه مذاکره و بررسی مناطق آزاد و ویژه، این تفاهمنامه اکنون امضا شده است.

شمس ادامه داد: با امضای این تفاهمنامه وارد مرحله امکان سنجی کامل پروژه به منظور توسعه منطقه پارس ٣ شده ایم که در صورت مثبت بودن نتایج مطالعات، وارد مرحله سرمایه گذاری اصلی با حضور شرکت اینتراویل ایتالیا خواهیم شد.

وی با اشاره به سابقه حضور اینتراویل در ایران نیز اظهارکرد: شرکت اینتراویل سابقه همکاری با شرکت پتروپارس را در فاز ١٢ پارس جنوبی دارد، به همین دلیل پتروپارس را به عنوان بازوی فنی خود در توسعه پارس ٣ انتخاب کرده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.