پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

پتروشیمی لرستان به صورت رسمی افتتاح شد

0

پتروشیمی لرستان صبح امروز (سه شنبه ١۴ اردیبهشت) در مراسمی با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، وزیر نفت، استاندار لرستان و جمعی از مسئولان ملی و استانی افتتاح شد.

محمدحسین مغازه ای، مدیرعامل پتروشیمی لرستان با بیان این که خوراک طرح به میزان ۳۲۴ هزار تن در سال از محل خط لوله اتیلن غرب تامین می شود، یادآور شد: این پروژه با ۲۵۰ میلیون یورو اعتبار ارزی و ۲۳۳۰ میلیارد ریال اعتبار ریالی آماده بهره برداری شده است.

وی در این مراسم اظهار کرد: پتروشیمی لرستان در زمینی به مساحت ۱۳۰ هکتار احداث شده و محصولات طرح ۳۰۰ هزار تن در سال پلی اتیلن سبک خطی سنگین و ۳۰ هزار تن در سال بوتن وان است.

پتروشیمی لرستان در سه مرحله راه اندازی شده که نخستین آن شامل سرویسهای جانبی در شهریورماه سال ١٣٩٢ بود، مرحله دوم مربوط به تولید بوتن -١ بود که در فروردین ١٣٩٣ راه اندازی شد و مرحله نهایی اواخر پارسال بود که مربوط به پلی اتیلن سبک و سنگین خطی است.

طرح پتروشیمی لرستان از آخرین فناوریهای جهانی برای حفظ محیط زیست استفاده کرده و تأمین مالی و پیمانکاری آن از طریق منابع و متخصصان داخلی انجام شده است و مصداق کامل سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری در عرصه اقتصاد مقاومتی است.

عملیات اجرایی شرکت پتروشیمی لرستان از مهرماه ١٣٨٨ آغاز شد و بهره برداری رسمی آن قرار است ١۴ اردیبهشت ماه صورت گیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.