پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

پایان ساخت کابل زیردریایی ۵۴ ترابیتی پاسیفیک

کنسرسیوم NEC پایان عملیات کابل‌کشی زیردریایی دروازه آسیا-پاسیفیک / APG را اعلام کرد.
به نقل از خبرآنلاین، این خط توانایی انتقال ۵۴ ترابیت بر ثانیه را داشته و بین چین، هنک کنگ، ژاپن، کره جنوبی، مالزی، تایوان، تایلند، ویتنام و سنگاپور به طول ۱۰ هزار و ۹۰۰ کیلومتر کشیده شده است.
کابل فیبرنوری کشده شده معلق به چاینا تله کام، چاینا یونیکام، چاینا موبایل، مخابرات NTT ژاپن، KT کره جنوبی و LG Uplus، کمپانی استارهاب سنگاپور، چونگ وای تله کام تایوان، CAT تایلند، GTC مالزی، Viettel و VNPT ویتنام است.

Shunichiro Tejima قائم‌مقام اجرایی در NEC ابراز امیدواری کرد تا این خط مقدمه توسعه بیشتر کابل فیبر نوری و اتصالات نوری بین اعضای کنسرسیوم شود.

در سال ۲۰۱۲ فیس‌بوک سرمایه‌گذاری ویژه‌ای روی APG کرد تا بازار رو به رشد جنوب و جنوب شرق آسیا را از دست ندهد. بخش اعظمی از کاربران فیس بوک در هند، اندونزی، مالزی، فیلیپین، هنگ کنگ و سنگاپور هستند و مسابقه عجیبی برای توسعه خطوط فیبر نوری زیردریایی میان رقبا شکل‌گرفته است.

مخابرات استرالیا / Telstra برنده مناقصه خط فیبرنوری ۳۶ هزار کیلومتری است که چین، ژاپن، سنگاپور، کره جنوبی، تایوان، هنگ‌کنگ و فیلیپین را به هم وصل می‌کند و خرید Pacnet به مبلغ ۶۹۷ میلیون دلار در دسامبر ۲۰۱۴ بخشی از این پروژه بوده است.

در ماه می پروژه دروازه خلیج بنگال / BBG به طول ۸ هزار کیلومتر رونمایی شد که شامل ۳ خط فیبر نوری زیردریایی است که سنگاپور، مالزی، هند، سری‌لانکا، عمان و امارات متحده را به هم وصل خواهد کرد.

در ماه مارس نیز یادداشت تفاهمی میان Telstra استرالیا، تلکو سینگتل سنگاپور و کمپانی استرالیایی SubPartners برای توسعه کابل زیردریایی پرت-سنگاپور به نام APX-West به طول ۴۵۰۰ کیلومتر با دو کابل حداقل ۱۰ ترابیت بر ثانیه‌ای امضا شد تا سال ۲۰۱۸ به بهره‌برداری برسد.

در ماه آوریل همچنین خط زیردریایی Hawaiki بین استرالیا، نیوزیلند، هاوایی و سواحل غربی آمریکا به طول ۱۴ هزار کیلومتر با حجم ۳۰ ترابیت بر ثانیه تعریف شد که باید تا اواسط ۲۰۱۸ به بهربرداری برسد.

همچنین اخیراً خط موسوم به FASTER به طول ۱۰ هزار کیلومتر ژاپن را به سواحل غربی آمریکا وصل خواهد کرد و با ۶ کابل فیبر نوری حداقل ۱۰ گیگبیت بر ثانیه را منتقل خواهد کرد

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.