پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

ورود نخستین محموله سکوی فروزان از کره

0
 • نخستین محموله سکوی ٧ هزار تنی فروزان پس از انجام فعالیتهای گسترده حقوقی از سوی شرکت تاسیسات دریایی، تا پایان فروردین ماه از کره به ایران منتقل و در یارد خرمشهر تخلیه می‌شود.

 • غلامرضا منوچهری مدیرعامل شرکت تاسیسات دریایی درگفتگو با خبرنگار شانا با اشاره به انتقال نخستین محموله سکوی فروزان از کره جنوبی به یاردخرمشهر تا پایان فروردین ماه، گفت:‌ این سکو با مشارکت شرکت کره‌ای در یاردخرمشهر ساخته می‌شود.وی افزود: ساخت این سکو در دولت قبل به یک شرکت کره‌ای واگذار شده بود که از همان ابتدا هم اتخاذ این تصمیم اشتباه بود، زیرا شرکت تاسیسات دریایی استعداد و توان ساخت سکو را داشت و نباید در کره  ساخته می‌شد.

  مدیرعامل شرکت تاسیسات دریایی با اشاره به پیشرفت ٢۵ درصدی ساخت سکوی فروزان در کره ادامه داد: با توجه به این‌که طی چندسال، ساخت این سکو از پیشرفت مناسبی برخوردار نبود، بنابراین با کار حقوقی بسیار سنگین موفق به انتقال سکو به ایران شدیم که هم اکنون این انتقال در حال انجام است.

  منوچهری سکوی فروزان را بزرگترین سکوی کشور دانست و تصریح کرد:‌ امیدوارم با انتقال سکو به یاردخرمهشر شاهد تسریع در ساخت آن باشیم.

  عبدالرضا علیپور مدیر یاردهای خرمشهر از جمله دلایل کندی کار در ساخت و تصمیم به بازگرداندن سکوی فروزان را به ایران نوع قرارداد وسفارش نامناسب این کار در مدیریت قبلی شرکت اعلام و تصریح کرد: طی چندین سال از شروع ساخت این سکو تنها طبقات آن ساخته شده که پس از بازگشت به ایران عملیات تکمیل به سرعت در دستور کار قرار می‌گیرد.

  سکوی فروزان ٧٨٠٠ تن وزن دارد که با نصب و راه‌اندازی آن، تولید میدان فروزان از ۴٠ هزار بشکه به ٨٠ هزار بشکه افزایش خواهد یافت.

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.