پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

واکنش آمریکا به تصمیم هند برای ادامه خرید نفت از ایران

0

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از خبرگزاری تسنیم، وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد تصمیم هند برای ادامه خرید نفت از ایران بعد از ۴ نوامبر و خرید سیستم دفاعی S400 از روسیه برای این کشور« سودمند» نیست.

آمریکا سعی دارد پس از خارج شدن ترامپ از معاهده اتمی چندجانبه ۲۰۱۵ ، واردات نفت از ایران را به صفر برساند.

آمریکا به متحدانش تا ۴ نوامبر فرصت داده واردات نفت ایران را به صفر برسانند.

هیتر نوئرت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به تصمیم هند برای ادامه خرید نفت از ایران گفت که این تصمیم سودمند و موثر نخواهد بود.

وزیر نفت هند در روز دوشنبه گفت دو پالایشگاه دولتی هند برای ماه نوامبر سفارش خرید نفت ایران را داده اند.

نوئرت گفت:« با توجه به تحریم هایی که در ۴ نوامبر اجرایی می‌شوند ، ما با شرکا و متحدانمان در سراسر جهان در مورد تحریم‌های نفتی ایران و کشورهایی که به خرید نفت ایران ادامه می دهند، مذاکره کرده ایم».

او ادامه داد:« سیاست های ما کاملاً برای این کشورها روشن است. ما به مذاکره با دولت عراق در این مورد خاص و احتمال وضع دوباره تحریم هایی که قبلا برداشته شده بودند یا حتی تحت برنامه جامع اقدام مشترک معاف شده بودند، ادامه می دهیم».

دولت ترامپ این پیام را به تمام کشورهای جهان داده که آمریکا مطمئنا تمام این تحریم ها را اجرایی خواهد کرد.

نوئرت گفت:« به نظر ما مهم است که کشورها جمع شوند و تاثیر بد ایران در سراسر جهان را بشناسند. ما می‌دانیم که دولت ایران تحت برنامه جامع اقدام مشترک منفعتهایی به دست آورده ولی این پول را صرف رفاه مردمش نکرده بلکه از آن برای شرارت استفاده کرده است».

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا ماه گذشته در هند در این مورد با دولت هند گفتگو کرد.

نوئرت در ادامه افزود:« هند خودش متوجه خواهد شد که خرید نفت از ایران یا خرید سیستم های S400 از روسیه برای کشورش مفید و سودمند نخواهد بود».

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.