پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

واردات نفت هند از ایران ٢١ درصد افزایش یافت

0

واردات نفت خام هند از ایران در ماه فوریه و به فاصله یک ماه پس از لغو قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل به بیش از یک پنجم افزایش یافت.
به گزارش رویترز از دهلی نو، در ماه فوریه، ایران ٢١۵ هزار بشکه نفت خام در روز به هند صادر کرد که ٢١ درصد بیشتر از مقدار ماه پیش (ژانویه) و بیش از دو برابر رقم ١١١ هزار بشکه در روز واردات هند در ماه فوریه سال ٢٠١۵ بود.
در فوریه امسال، شرکت هندی اسار اویل ١١٠ هزار و ٢٠٠ بشکه و شرکت پالایش و پتروشیمی مانگالور ۶٩ هزار و ۵٠٠ بشکه در روز، شرکت ایندین اویل یک محموله ٣۵ هزار و ٨٠٠ بشکه ای و شرکت ام آر پی ال نیز یک محموله نفتی از ایران وارد کردند.

همچنین شرکت ریلاینس ایندیستریز که در سال ٢٠١٠ خرید نفت از ایران را قطع کرد، قصد دارد ماه آینده یک میلیون بشکه نفت و یک میلیون بشکه میعانات گازی از ایران خریداری کند.
برپایه این گزارش، رقم دقیق افزایش تدریجی خرید نفت ایران از سوی هند در ماه آوریل و آغاز سال جدید قراردادها مشخص می شود زیرا در ماههای پایانی سال مالی، بیشتر شرکتها اقدام به کاهش خرید برای پایین نگاه داشتن تراز عملکرد تجاری خود در آستانه انتشار آمار سالانه می کنند.aa

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.