پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

تکمیل واحد بازیافت گوگرد مجتمع پارس جنوبی

0

ردیفهای سوم و چهارم واحد احیای گوگرد پالایشگاه ششم شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی با موفقیت به بهره‌برداری رسید.
به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از شانا، مدیر پالایشگاه ششم شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی اظهار کرد: با راه‌اندازی ردیفهای سوم و چهارم واحد بازیافت گوگرد، تمام گاز اسیدی تولیدی در واحدهای شیرین سازی از سوی این واحد دریافت و به گوگرد تبدیل می شود.

مهران دوج افزود: در این مرحله افزون بر افزایش حجم تولید گوگرد از ٢۵٠ به ۴٢٠ تن در روز، از سوزاندن و انتشار پنج هزار تن در هفته گازهای سمی حاصل از احتراق جلوگیری می‌شود.

وی اعلام کرد: گاز دریافتی از سکوی فازهای ١۵و ١۶ که به وسیله خط لوله‌ ٣٢ اینچ وارد پالایشگاه ششم می شود، ترش‌ترین خوراک در بین پالایشگاههای مجتمع گاز پارس جنوبی است و بر این اساس تکمیل و راه‌اندازی واحدهای بازیافت گوگرد این ‌پالایشگاه با توجه به مشکلات عمده‌ که در این فرآیند قرار داشت، از اهمیت بالایی برخوردار بود.
فازهای ١۵ و ١۶ با هدف تولید روزانه ۵٠ میلیون مترمکعب گاز شیرین برای استفاده در شبکه مصارف خانگی، تجاری و صنعتی، تولید روزانه‌ ٨٠ هزار بشکه‌ میعانات‌ گازی، تولید سالانه‌ ١,٠۵ میلیون‌ تن‌ گاز مایع‌ «LPG» (پروپان و بوتان)، تولید سالانه‌ یک میلیون‌ تن‌ اتان‌ به‌ منظور تامین‌ خوراک‌ واحدهای‌ پتروشیمی‌ مستقر در منطقه عسلویه و تولید روزانه‌ ۴٠٠ تن‌ گوگرد به مرحله اجرا درآمده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.