پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

هیوندای واردات میعانات گازی را از ایران آغاز کرد

0

شرکت هیوندای کمیکال برای تأمین خوراک یک واحد پالایشی جدید، نخستین محموله های میعانات گازی خود را از ایران خرید.
به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از رویترز از سئول، دو منبع صنعتی اعلام کردند شرکت هیوندای کمیکال که کوچکترین پالایشگر کره جنوبی به شمار می آید، برای آغاز فعالیت آزمایشی یک واحد پالایشی جدید، دو محموله میعانات گازی از ایران خریداری کرده است.

طبق اعلام منابع یاد شده، دو محموله یاد شده با مجموع حجم یک میلیون و ١٠٠ هزار بشکه و با زمان بارگیری در ماه های ژوئن و اوت سال جاری میلادی خریداری شده اند.

این منابع همچنین اعلام کرده اند که نخستین محموله از میعانات گازی خریداری شده از ایران در ماه گذشته میلادی (ژوئن) به کره جنوبی رسیده است و دومین محموله نیز همراه با یک محموله میعانات گازی خریداری شده از قطر، در روزهای نخست ماه سپتامبر به مقصد می رسد.

سخنگوی شرکت هیوندای کمیکال اعلام کرد این شرکت تولید آزمایشی واحد پالایشی خود با ظرفیت فرآوری روزانه ١٣٠ هزار بشکه را در شهر دائسان کره جنوبی، در ماه های اوت و سپتامبر سال جاری میلادی و تولید تجاری این مجموعه را در سه ماه چهارم سال جاری میلادی آغاز می کند.

با این همه، این سخنگو از اظهار نظر درباره محموله های خریداری شده میعانات گازی، خودداری کرد.

یکی از منابع یاد شده اعلام کرد پس از آغاز فعالیت واحدهای پالایشی یاد شده، هیوندای کمیکال قصد دارد ماهانه حدود چهار میلیون بشکه میعانات گازی از ایران، قطر و استرالیا خریداری کند.

این منابع صنعتی اعلام کردند شرکت هیوندای کمیکال برای قرارداد بلند مدت واردات میعانات گازی، همچنان به مذاکره با شرکت ملی نفت ایران ادامه می دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.