پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

همکاری ۲۵ نفتکش بین المللی برای حمل و نقل نفت خام ایران

0

خبرگزاری رویترز در تازه ترین گزارش خود آورد: بیش از ۲۵ نفتکش بزرگ اروپایی و آسیایی هم اکنون در حال نقل و انتقال نفت خام ایران هستند.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل ازشرکت ملی نفت، آمار و ارقام رویترز در خصوص نقل و انتقالات نفت خام ایران حاکی از آن است که علی رغم انتظار تحلیلگران بازار جهانی نفت، با رفع تحریم های غرب، تهران با سرعتی بیشتر از پیش در حال صادرات نفت است.

تا چندی پیش یعنی حدودا در ماه آوریل سال جاری میلادی، ایران با مسئله یافتن شریک برای حمل و نقل نفت خام دست و پنجه نرم می کرد، اما به دنبال توافقی که در حوزه بیمه نفتکش ها صورت گرفت، بیش از یک سوم نقل و انتقالات نفت خام این کشور هم اکنون توسط نفتکش های خارجی انجام می شود.

بر پایه این گزارش، در حال حاضر نفتکش های اجاره ای از ایران نفت خام خریداری می کنند و تمام دنیا با این موضع مشکلی ندارند.

برخی از نفتکش داران بین المللی به دلیل محدودیت های آمریکا در خصوص منع معاملات بانکی و بیمه ای و درگیری شرکت های آمریکایی در تجارت با ایران و کشیده شدن پای دلار به معاملات تجاری، همچنان نسبت به جا به جایی نفت ایران بی میل هستند.

در این گزارش آمده است: بر اساس آمار منتشر شده بندرها از سوی رویترز، دست کم ۲۶ نفتکش خارجی با حجمی افزون بر ۲۵ میلیون بشکه نفت سبک و سنگین، نفت کوره ایران را به مقصد انتقال می دهند. همچنین طی دو هفته اخیر مقادیری نفت خام و کوره را از پایانه نفتی خارگ و بندر ماهشهر بارگیری کرده است.

از سرگیری حمل و نقل بین المللی نفت ایران با افزایش موقت و محدود پوشش بیمه ای “P&I Clubs”، انجمن ارائه دهنده خدمات “حفاظت و غرامت” برای شرکت های باربری، رخ داده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.