پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

هشدار مدیرعامل شل درباره جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا

0

رییس اجرایی شرکت نفتی رویال داچ شل هشدار داد که اگر انگلیس از اتحادیه اروپا جدا شود روی این شرکت نفتی تاثیر منفی خواهد گذاشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران به نقل از رویترز، دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس در حال مذاکره درباره عضویت این کشور در اتحادیه اروپا است و ممکن است با شرکای خود در این اتحادیه در نشست سران ماه آینده به توافقاتی برسد که راه را برای همه ‌پرسی عمومی در خصوص عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا در ماه ژوئن هموار کند.
بن فان بوردن، مدیرعامل شل به روزنامه تایمز گفت: این شرکت انگلیسی هلندی که در حال حاضر به دنبال موافقت سهامداران خود برای خرید گروه نفتی بی جی است در صورت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا ممکن است متحمل مشکلاتی شود.
روزنامه تایمز به نقل از وی نوشت: ما شرکتی با میراث قدرتمند در انگلیس و در اروپا هستیم اگر انگلیس از اتحادیه اروپا خارج شود یک شکاف واقعی بین این دو به وجود خواهد آمد که روی انتقال آزاد کارکنان و تجارت شرکت تاثیر خواهد گذاشت.
وی افزود: این مسیری واگراست و تمام اشکال عدم کارایی را خواهد داشت. این اتفاق برای شرکت ‌هایی همچون ما اتفاق خوبی نیست.
چندین شرکت بزرگ انگلیسی به دلیل تجارت آزادی که از آن بهره مند هستند به‌طور صریح به نفع عضویت در اتحادیه اروپا صحبت کرده‌اند. اگرچه بسیاری از شرکت‌های کوچک‌تر اتحادیه اروپا را به دلیل اعمال آنچه که آن را مقررات هزینه ‌بر می‌دانند، مورد انتقاد قرار داده‌اند.
فان بوردن همچنین گفت: پیشنهاد ۴۸ میلیارد دلاری شل برای خرید گروه بی جی که به دلیل کاهش قیمت نفت با مخالفت سهامداران مواجه شده منطقی به نظر می‌رسد و امید می‌رود که مورد موافقت تعداد بیشتری از سهامداران قرار بگیرد.
وی افزود: این توافق منطقی است چرا که در ۲۰ الی ۳۰ سال آینده قیمت نفت بالای ۶۰ دلار خواهد بود. در این سطح قیمتی این توافق توجیه اقتصادی دارد. فکر می‌کنم این کار کاملا منطقی ‌باشد و ریسک انجام آن منطقی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.