پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

هشدار دولت آمریکا درباره ارز نفتی ونزوئلا

0

دولت آمریکا اعلام کرد که معاملات مربوط به ارز رمزی مبتنی بر نفت ونزوئلا مشمول تحریم‌های ایالات متحده ضد این کشور آمریکای جنوبی خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از نفت و انرژی:به گزارش خبرگزاری رویترز از واشنگتن، وزارت خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه ۲۶ دی‌ماه هشدار داد که معاملات مربوط به «پترو» که ارز رمزی مبتنی بر نفت ونزوئلاست، مصداق نقض تحریم‌های ایالات متحده ضد این کشور عضو اوپک به شمار می‌آید.

پیش از این نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا اعلام کرده بود دولت او ۱۰۰ میلیون «پترو» صادر می‌کند. طبق این طرح، هر پترو معادل یک بشکه نفت ونزوئلا خواهد بود. یکی از اهداف ارائه این ارز، دور زدن تحریم‌های آمریکا بود.

تحریم‌های آمریکا خرید اوراق قرضه جدید دولت ونزوئلا را ممنوع و توانایی دولت مادورو برای تأمین مالی پروژه‌های نفتی را محدود می‌کند.

دولت ونزوئلا تلاش می‌کند با الگوبرداری از کامیابی ارزهای رمزی همچون «بیت‌کوین»، پیامدهای منفی افت ارزش پول داخلی این کشور را تا حدی جبران کند.

سخنگوی وزارت خزانه‌داری آمریکا گفت: به نظر می‌رسد ارز رمزی پترو از مصادیق اعطای اعتبار به دولت ونزوئلاست و اتباع آمریکا را در معرض خطر قانونی قرار می‌دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.