پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

نقشه جامع توسعه فناوری در حوزه فراساحل ترسیم می شود

0

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از صداو سیما ، محمد ابراهیم شفیعی، امروز در نشست خبری دستاوردهای فناورانه صنایع نفت و گاز فراساحل، با اشاره به تشکیل کمیته ای در وزارت نفت برای بررسی فناوریهای فراساحل افزود: براین اساس قرار شده است تا نقشه جامع توسعه فناوری در این حوزه ترسیم شود که انتظار داریم در حوزه آبهای عمیق به ویژه دریای خزر، عمان و مکران اقدامات قابل توجهی صورت گیرد.

وی با بیان این که در معاونت فناوری ریاست جمهوری با همکاری وزارت نفت جلسه های متعددی برای بررسی فناوریهای موجود در صنایع فراساحل تشکیل شده است، گفت: طی سالهای اخیر موفقیتهای فراوانی در حوزه فراساحل در صنعت نفت کسب شده است و امیدواریم با تدوین این نقشه بتوانیم موفقیتهای بیشتری را در این زمینه به دست آوریم.

به گفته شفیعی، گستردگی صنعت نفت به نحوی است که گروههای مختلفی از اعم از شرکتها و سازمانها در آن فعالیت می کنند و رونق فعالیتها در این بخش به معنای شکوفایی در سایر حوزه هاست.

مدیرکل امور فناوری وزارت نفت افزود: با توجه به این که صنعت نفت نقش کلیدی در اقتصاد کشور دارد بنابراین توسعه فناوری در این صنعت سبب رشد و شکوفایی کشور می شود.

وی با تاکید بر این که وزارت نفت به دنبال این است که فناوریهای کلیدی مورد نیاز این صنعت را به صورت اصولی به کشور وارد کند، ادامه داد: به اعتقاد ما انتقال فناوری مساوی با دلالی، خرید کالا و تحقیق علمی محض نیست، بلکه انتقال فناوری به معنای این است که خودمان صاحب فناوری شده و توسعه دهنده آن باشیم.

مدیر کل امور فناوری وزارت نفت تصریح کرد: براین اساس مسیرهای مختلفی برای دستیابی به فناوریهای مورد نیاز صنعت نفت شناسایی شده که به صورت موازی دنبال می شود تا صنعت نفتی دانش بنیان و متکی به فناوری بومی داشته باشیم.

وی با اشاره به برگزاری هجدهمین همایش صنایع دریایی ایران که ۲۷ تا ۳۰ مهرماه امسال در جزیره کیش برگزار می شود، گفت: با توجه به این که پارسال اصلی ترین پنل به صنایع نفت و گاز اختصاص داشت امسال نیز هریک از شرکت کنندگان می توانند دراین بخشها حضور یافته و به ارائه دستاوردها و فناوریهای بپردازند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.