پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

نفت خام در آستانه ورود به کانال ۷۱ دلاری

0

قیمت نفت به بالاترین میزان از ماه دسامبر سال ۲۰۱۴ رسیده است و نفت خام برنت در آستانه ورود به کانال ۷۱ دلاری است. موجودی انبارهای نفت در آمریکا برای دهمین هفته متوالی کاهش یافته و بازار نفت بهترین روزهای خود را در بیش از ۳ سال گذشته سپری می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از نکونیوز: قیمت نفت نسبت به اواسط سال ۲۰۱۷، حدود ۶۰ درصد افزایش یافته است. شش ماه پیش چنین چیزی برای خوش‌بین‌ترین ناظران هم قابل پیش‌بینی نبود اما این امر هم‌اکنون به واقعیت بازار نفت تبدیل شده است.

اتحاد روسیه و کشورهای عضو اوپک همچنان ادامه دارد و آن‌ها می‌خواهند همکاری خود در بازارنفت را فراتر از سال ۲۰۱۸ نیز ادامه دهند.

موجودی انبارهای نفت خام در آمریکا در هفته گذشته ۱.۱ ملیون بشکه کاهش یافت و به ۴۱۱.۵۸ میلیون بشکه رسید. موجودی انبارهای نفت در آمریکا در سالیان گذشته یکی از نگرانی‌های اصلی بازار نفت بود.

میانگین پنج ساله موجودی انبارهای نفت خام در آمریکا ۴۲۰ میلیون بشکه بوده و هم‌اکنون موجودی این انبارها به زیر میانگین پنج ساله رسیده است.

ارزش دلار نیز در برابر ارزهای عمده جهان کاهش یافته و به پایین‌ترین میزان از ماه دسامبر ۲۰۱۴ رسیده است. این امر نیز یکی از دلایل افزایش قیمت نفت است که به دلار ارزش‌گذاری می‌شود.

در حال حاضر نفت خام برنت در قیمت ۷۰ دلار و ۸۸ سنت به ازای هر بشکه و نفت خام وست تگزاس اینترمدییت در قیمت ۶۶ دلار و ۱۸ سنت به ازای هر بشکه مبادله می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.