پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

نشست ١۶٩ اوپک با هماهنگی کامل میان اعضا برگزار شد

رئیس دوره ای اوپک گفت: نشست ١۶٩ اوپک موفقیت آمیز بوده است و اعضا با هماهنگی کامل شرایط عرضه و تقاضا را در بازار نفت بررسی کردند.

وی افزود: بدترین شرایط بازاهای جهانی نفت خام را پشت سر گذاشتیم و اکنون آن دوره پایان یافته است.

وزیر صنعت و انرژی قطر اعلام کرد: به دلیل افت اخیر قیمتهای نفت، شاهد کاهش شدید سرمایه گذاریها در این صنعت بوده ایم.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از شانا، خبرگزاری رویترز، محمد بن صالح الساده، وزیر صنعت و انرژی قطر و رئیس دوره ای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) روز جمعه (١۴ خردادماه) پس از دیدار با الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه در مسکو و در جمع خبرنگاران گفت: صد و شصت و نهمین نشست در وین موفقیت آمیز برگزار شد و اعضا با هماهنگی کامل وضع عرضه و تقاضا را در بازار نفت بررسی کردند.

رئیس اوپک تصریح کرد: سرمایه گذاریها باید به شرایط پیشین بازگردد تا بتوانیم سطح تولید را بالا نگاه داریم و رضایتمندی کنونی در بازار را در میانم دت و بلند مدت بلند مدت ادامه دهیم.

وزیران نفت ١٣ عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) روز پنجشنبه (١٣ خردادماه) پس از پایان صدو شصت و نهمین نشست وزیران نفت و انرژی این سازمان، تصمیمی برای سقف تولید این سازمان نگرفتند.

اعضای اوپک پس از پایان نشست ١۶٩ این سازمان سرانجام پس از حدود چهار سال بن بست، برای انتخاب دبیرکل جدید این سازمان، محمد بارکیندو، کاندیدای نیجریه را با اجماع به عنوان دبیرکل جدید این سازمان برگزیدند.
وزیر انرژی روسیه: میانگین قیمت نفت امسال ۴٠ تا ۵٠ دلار خواهد بود

الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه پس از دیدار با الساده در مسکو، به خبرنگاران گفت: انتخاب دبیر کل جدید اوپک، تصمیم مهمی از سوی این سازمان بوده است.

وی درباره نشست ١۶٩ اعضای اوپک در وین تصریح کرد که روسیه انتظار اقدام تازه ای از سوی این سازمان نداشت و پیش بینی می کند که میانگین قیمت هر بشکه نفت در نیمسال دوم سال ٢٠١۶ میلادی ۴٠ تا ۵٠ دلار باشد.

نواکبه خبرنگاران گفت: روسیه، بزرگ ترین تولیدکننده نفت جهان، در نظر دارد به مشورتهای خود با اعضای اوپک ادامه دهد و احتمال دارد در فصل پاییز یک نشست با اعضای این سازمان داشته باشد.

وزیر انرژی روسیه گفت: ما به روابط خود با اوپک ادامه می دهیم، ما یک گفتگوی انرژی مشترک با اوپک داریم که به آن ادامه خواهیم داد.

نواک تصریح کرد: ما بدون شک پاییز امسال این نشست مشترک میان اوپک و روسیه را برگزار می کنیم.

وی گفت: عربستان ظرفیت افزایش تولید نفت خام خود را دارد اما به نظر می رسد ریاض به سیاست متعادل نگه داشتن بازار نفت پایبند می ماند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.