پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

نخستین همایش مدیریت دارایی پروژه‌های ساحلی و فراساحلی

0

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از باشگاه خبری فراساحل: شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران با همکاری معاونت مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت نخستین همایش مدیریت یکپارچه دارایی پروژه‌های ساحلی و فراساحلی را پنجم و ششم اسفند ماه سال جاری برگزار ‌می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از روابط عمومی شرکت، این همایش با توجه به ضرورت برنامه‌ریزی جامع و بهره گیری مناسب از فناوری‌های نوین نگهداری و تعمیرات در صنایع نفت و گاز کشور برگزار ‌می‌گردد تا از وقوع رویدادهای ناگواری همچون ایجاد انفجار، توقف تولید و خسارت‌های گسترده جانی و مالی در این صنعت جلوگیری گردد.

با توجه به رخدادهایی که تا پیش از این در سالیان متمادی، در آتش سوزی پالایشگاه‌ها، انفجار خطوط انتقال گاز فراساحل و همچنین انفجار خطوط گاز درون شبکه ای در صنعت نفت و گاز کشور قابل مشاهده بوده است لذا بهره‌گیری از سیستمی جامع جهت پیشگیری از حوادث و افزایش طول عمر مفید تاسیسات نفتی ضروری به نظر ‌می‌رسد. لازم به ذکر است، با توجه به اینکه که مقوله تعمیر و نگهداری را به عنوان یکی از محورهای سیستم مدیریت یکپارچگی دارایی‌ها دوچندان می‌کند، قدمت وطول عمر زیاد بخشی از تاسیسات نفتی و گازی در کشور ‌می‌باشد.

شرکت تاسیسات دریایی، نخستین همایش مدیریت یکپارچه دارایی پروژه‌های ساحلی و فراساحلی با هدف تاکید بر اهمیت و جایگاه مدیریت یکپارچگی دارایی در صنعت نفت و گاز فراساحل کشور و همچنین ارائه برنامه‌ها و دیدگاه‌های مسئولین اجرایی و قانونگذاری کشور برگزار ‌می‌گردد. همچنین طرح نیازها و مشکلات فنی از دیدگاه شرکت‌های تولید کننده و بهره بردار، ارائه راه حل‌های اجرایی توسط مشاوران و پیمانکاران و ارائه ظرفیت صنایع داخلی مرتبط با خدمات مورد نیاز مدیریت دارایی از جمله اهداف برگزاری این رویداد تخصصی است.

همچنین همفکری صاحبنظران و کارشناسان مدیریت دارایی و طرح دیدگاه‌ها و نقطه نظرات و نهایتا بررسی و ارایه آخرین فناوریها، تحقیقات، بهترین تجربیات و درس آموخته‌ها در زمینه نگهداری و مدیریت یکپارچگی دارایی اهداف نهایی نخستین همایش مدیریت یکپارچه دارایی پروژه‌های ساحلی و فراساحلی را تشکیل ‌می‌دهد. براساس این گزارش،‌ محورهای همایش یاد شده نیز شامل برنامه ریزی مدیریت یکپارچه و ارزیابی ریسک، بازرسی، مانیتورینگ و تست و نهایتا نگهداری و تعمیرات ‌می‌باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.