پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

ناکامی ١١۵ دزد دریایی در ربودن نفتکش ایرانی

0

با حضور به موقع ناوگروه چهل و یکم نیروی دریایی ارتش، ١٢ فروند قایق دزدان دریایی حامل ١١۵ نفر مسلح که قصد ربودن یک فروند نفتکش ایرانی را داشتند متواری شدند.
به گزارش پایگاه اطلاعات وفن آوری فراساحل به نقل از شانا به نقل از شرکت ملی نفتکش ایران، بامداد دیروز(شنبه، ١٢ تیرماه) ١٢ فروند قایق دزدان دریایی حامل ١١۵ نفر مسلح در حوالی تنگه باب المندب قصد ربودن یک فروند نفتکش ایرانی را داشتند که پس از مواجهه با حضور ناوشکن شهید دریابان نقدی متواری شدند.

دزدان دریایی با همان استعداد و به فاصله ٣ ساعت، بار دیگر به سمت نفتکش ایرانی هجوم آوردند که باز هم ناوگروه چهل و یکم نیروی دریایی ارتش آنها را ناکام گذاشت.

ناوگروه چهل و یکم نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوشکن شهید دریابان نقدی و ناو جمهوری اسلامی ایران لاوان پس از دفع حمله دو مرحله ای دزدان دریایی به نفتکش ایرانی، این شناور را تا رسیدن به مسیر و منطقه امن اسکورت کرد.

این ناوگروه اواسط خرداد ماه سالجاری به منظور برقراری تأمین امنیت خطوط مواصلاتی و کشتیرانی، اعلام پیام صلح و دوستی به کشورهای منطقه و نیز اهتزاز پرچم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در آبهای آزاد و بین المللی به مأموریت اعزام شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.