پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

ناوگان هواپیمایی نفت تازه نفس می شود

0

مدیرعامل شرکت هواپیمایی نفت از ورود چهار فروند هواپیمای جدید به ناوگان حمل و نقل هوایی این شرکت تا یک ماه آینده خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از شانا، نوراله رضایی کنارکی، با اشاره به پیوستن هواپیماهای جدید به ناوگان حمل و نقل هواپیمایی نفت گفت: با ورود چهار فروند هواپیمای بوئینگ ظرفیت تازه ای برای جابجایی مسافران به ناوگان افزوده می شود.

وی افزود: پس از برجام و در طول ماه های گذشته مذاکراتی با شرکت بوئینگ برای تبدیل کردن پیش قرارداد به قرارداد نهایی سبب وقفه و طولانی شدن ثبت سفارشات شد و با رفع موانع، بوئینگ نسبت به اجرایی شدن این خرید و ورود تدریجی هواپیماهای جدید و تازه نفس به ناوگان حمل و نقل هواپیمایی نفت اطمینان خاطر داد.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی نفت با بیان این که تحویل و ورود چهار فروند بوئینگ ٧٣٧ جدید به آسمان ایران در طول ماه‌های آینده قطعی است، تصریح کرد: هواپیماهای نوساز موضوعی که در کنار کاهش قابل توجه میانگین سن ناوگان هوایی کشور موثر است تعداد صندلی‌ها و ظرفیت های فعال در آسمان کشور را نیز به شکلی قابل توجهی ارتقاء می دهد.

این مقام مسئول ادامه داد: با ورود این هواپیماها توان حمل ٧۵٠ مسافر امکان پذیر خواهد شد و به این ترتیب با ورود آنها جمع صندلی‌های هوایی نفت به یک هزار و ۵٠٠ صندلی افزایش می یابد.

رضایی کنارکی اظهار کرد: با اضافه شدن این هواپیماها می‌توان انتظار داشت هواپیمایی نفت در کنار پروازهای داخلی بتواند پروازهای خارجی خود را در مسیرهای ایرلاین های دیگر گسترش دهد و این می‌تواند مقدمه‌ای بر آغاز دوران جدید ایرلاین نفت در عرصه هوانوردی تلقی شود.

عضو هیئت مدیره شرکت هواپیمایی نفت با بیان این که فرصت های جدید در صنعت هوانوردی و چرخه پروازی ایران امکان توسعه ناوگان هوایی کشور را فراهم می کند، یادآور شد: تحقق این هدف نیازمند ترمیم زیرساختهای حمل و نقل هوایی کشور است تا هر چه سریعتر بتوانیم به اهداف و برنامه های از پیش تعریف شده دست یابیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.