پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

بی پی ۶٢ میلیارد دلار غرامت می پردازد

شرکت انگلیسی بی پی اعلام کرد که حدود ۶٢ میلیارد دلار برای حادثه آلودگی خلیج مکزیک، غرامت می پردازد.
به گزارش خبرگزاری رویترز از لندن، بی پی روز پنجشنبه (٢۴ تیرماه) در بیانیه ای، هزینه غرامت های پرداختی برای نشت مرگبار نفت در سال ٢٠١٠ در خلیج مکزیک را پس از موافقت با پرداخت مبلغ پنج میلیارد و ٢٠٠ میلیون دلار اضافی، ۶١ میلیارد و ۶٠٠ میلیون دلار برآورد کرد.

این شرکت حدود یک سال پیش با پرداخت ١٨ میلیارد و ٧٠٠ میلیون دلار غرامت به دولت آمریکا و پنج ایالت این کشور برای پایان دادن به بیشتر شکایت ها و ادعاها در باره نشست نفت در خلیج مکزیک موافقت کرد که پرهزینه ترین مبلغی است که یک شرکت تاکنون برای حل و فصل شکایت ها پرداخته است.

بر اساس بیانیه این شرکت، این مبلغ پنج میلیارد و ٢٠٠ میلیون دلار آخرین مورد پرداختی برای حل و فصل یک شکایت عمده خواهد بود و هرگونه ادعا و شکایت بعدی تاثیر عملی نخواهد داشت که پرونده حادثه در منطقه دیپ واتر هورایزون را به پایان خود نزدیک می کند.

بی پی در پی این حادثه نشست نفت برنامه گسترده کاهش سرمایه گذاری را به اجرا گذاشت و قصد فروش دارایی های بیشتری را در سال های آتی به منظور تامین هزینه های پرداخت غرامت دارد.

بر اثر انفجار یک سکوی حفاری و بهره برداری نفتی در ٢٠ آوریل ٢٠١٠ که فاجعه بارترین حادثه در آب های فراساحلی در تاریخ آمریکا به شمار می رود، ١١ کاگر جان باختند و میلیون ها بشکه نفت به مدت سه ماه در آب های ساحلی چند ایالت آمریکا منتشر شد.

بی پی در اکتبر سال گذشته (٢٠١۵) اعلام کرده بود: بیش از ٢٠ میلیارد دلار غرامت برای حل و فصل تقریبا تمامی ادعاها و شکایت ها در باره این حادثه پرداخت خواهد کرد و غرامت پرداختی پیش از پرداخت مالیات مرتبط با این حادثه را حدود ۵٣ میلیارد و ٨٠٠ میلیون دلار برآورد کرد.

پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.