پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

عملیات ساخت سکوها با ۱۰۰ درصد توان و ظرفیت داخلی اجرا می‎شود

0

مدیربخش فراساحل فاز ۱۹پارس جنوبی، شرکت نفت و گاز پارس از انجام ۱۰۰ درصدی عملیات فراساحل این فاز از سوی متخصصان داخلی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از شرکت ملی نفت، محمدرضا رجایی، در حاشیه بارگیری سکوی ۱۹A پارس جنوبی از توانمندی ساخت داخل در حوزه فراساحل یاد کرد و گفت: در سکوهای فاز ۱۹ می توان گفت ۱۰۰ درصد عملیات ساخت، شامل مهندسی، تأمین کالا و ساخت سکو از سوی سازندگان داخلی صورت گرفته است.

وی به توانمندی متخصصان داخلی در بخش فراساحل اشاره کرد و افزود: در گذشته عمده فعالیت های بخش فراساحل از سوی پیمانکاران خارجی در ایران انجام می شد، اما با توانمند سازی بخش داخل هم اکنون کارشناسان ایران توانایی انجام ۱۰۰ درصدی عملیات در بخش فراساحل را دارند.

مدیر بخش فراساحل فاز ۱۹ پارس جنوبی گفت: مدتی پیش عملیات بارگیری از سوی شرکت های خارجی انجام می شد و حتی پس از انجام عملیات از سوی شرکت های ایرانی باز هم شاهد حضور نیروهای خارجی در این عملیات بودیم، اما امروز بخش داخلی در این بخش توانمند شده و این عملیات از سوی شرکت های ایرانی و با نیروی ایرانی انجام می شود.

عملیات بارگیری سکوی ۱۹A پارس جنوبی که دومین سکوی این فاز است ازروز پنجشنبه شروع شده و امروز به پایان رسید. براساس برنامه ریزی انجام شده این سکو تا پایان تیرماه در خلیج فارس نصب و آبان ماه نیز راه اندازی می شود که با راه اندازی آن ۵۰۰ میلیون فوت مکعب به ظرفیت برداشت از میدان گازی پارس جنوبی اضافه می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.