پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

مهار موفق نشتی نفت در سروش مانع انفجار شد

0

سرپرست گروه تعمیرات سکوی سروش شرکت نفت فلات قاره ایران با اشاره به مهار موفق نشتی نفت در این سکو، گفت: احتمال انفجار در سکو دور از ذهن نبود و مهار موفق نشت نفت، مانع چنین حادثه ای شد.
به گزارش شانا، طالب صفری با بیان این مطلب افزود: به دلیل مرغوبیت نفت تولیدی میدانهای سروش و نوروز، این ٢ میدان برای شرکت نفت فلات قاره ایران و صنعت نفت بسیار حائز اهمیتند و از این رو، مهار نشتی و به دنبال آن تعمیر اساسی چاه ‌ها بطور ضربتی از اهداف عملیات تیم تعمیرات بود.

وی ادامه داد: با توجه به نشتی بسیار زیاد نفت و گاز، خطر انفجار دور از ذهن نبود و به هیچ‌وجه بدون برنامه‌ریزی دقیق، امکان اجرای چنین پروژه‌ای بدون کمترین حادثه وجود نداشت.

صفری با بیان این که با تصمیم و درایت مسئولان ستاد و منطقه، این عملیات در کوتاه‌ترین زمان ممکن اجرا شد، افزود: در این مورد کارگروه بسیار مجربی تشکیل شد و به محض اعلام نیاز، هرگونه تجهیزات یا قطعات مورد نیاز به سرعت در اختیار تیم عملیاتی و تعمیراتی قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در نهایت با همکاری پیمانکار خارجی و تیم تعمیرات زیر آب منطقه خارگ که بر نحوه انجام کار پیمانکار نظارت می‌کرد، پس از تراشکاری قسمت اصلی کانکشن توسط تراشکار سکوی سروش، کار با موفقیت انجام شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.