پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

مهار بادهای قوی و پایدارتر و تولید انرژی با توربینهای بادی شناور

به گزارش پایگاه اطلاعات وفن آوری فراساحل به نقل از مارین نیوز، توربین شناور یک ساختار نیمه شناور دارد که توسط ۴ تا ۶ کابل به کف دریا بسته شده است و بیشتر شبیه یک سه پایه عمل می کند. توربین شناورهمچنین در این نکته متمایز است که می تواند به خارج دریا کشیده شود یا در آبهای کم عمق تر (بین ۳۰ تا ۵۰ متر) بکارگرفته شود.
توربین شناور با صفحات محصور کننده ای که آب را به دام می اندازند در هر پایه اش مجهز شده است که تأثیرات جریانات گردابی را کاهش می دهند. همچنین این سیستم یک بدنه حلقه بسته قابل تنظیم را ارائه می کند که می تواند نیروی ناشی از باد را کاهش دهد و فواید زیادی در هنگامی که سرعت و جهت باد عوض می شود دارد. تمام مجموعه توسط اجزای متعارف ،شامل زنجیرها و کابلهای پلی استر و لنگرهای پیش دفن شده کاهش دهنده پسا، به کف دریا متصل می شود. ستیزه هایی که می توند اسباب زحمت طرح شوند شامل قیمت فولاد بکار رفته و شبکه اتصال است.

تولیدکنندگان طرح می گویند که با وجود اینها، سادگی و طراحی اقتصادی می تواند صنعت انرژی فلات قاره ای را تقویت کند.
آنتونیو ویدیگال ، مدیر اجرایی فوندو دی آپیو آ اینواخائو، می گوید:” اعماق اقیانوس جبهه بزرگ بعدی در حوزه انرژی است.” او پروژه توربین شناور را یکی از تکنولوژی های قابل اعتماد می داند و اضافه می کند:” تکنولوژی توربینهای بادی فلات قاره ای ، به ویژه این پروژه، به ما اجازه خواهند داد تا بادهای قوی تر و پایدارتر را مهار کنیم و در میان مدت انرژی قابل توجهی را به شبکه های خود تحویل دهیم. امروزه زمان آزمایشهای گسترده و معتبرسازی و پیشروی در توسعه ی این تکنولوژی قابل اتکا است.”

offshore483

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.