پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

مهار آتش‎سوزی حوضچه پساب صنعتی فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی

0

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از اطفا کامل آتش سوزی پالایشگاه ششم پارس جنوبی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از شرکت ملی نفت، مهدی یوسفی دقایقی پیش با بیان این مطلب اعلام کرد: عملیات خنک سازی برای حصول اطمینان بیشتر تا ساعتی دیگر ادامه می یابد.

حریق در حوضچه پساب صنعتی در پالایشگاه ششم فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی که عصر روز(سه شنبه، ۹شهریورماه) رخ داد، با تشکیل کمیته مدیریت بحران به منظور مدیریت حادثه و اطفای حریق، عملیات اطفای حریق شروع شد.

حوضچه پساب خروجی (Seorm Basin) که در مجاورت جاده قرار گرفته برای جمع آوری زباله های هیدروکربوری و مواد روغنی زائد است که حریق ایجاد شده در آن، از سوی آتش نشانان کنترل شد و مانع از این شد که آتش به سایر بخش های پالایشگاه فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی سرایت کند.

باتوجه به این که این حوضچه از پالایشگاه فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی فاصله داشته، بنابراین وقوع این حادثه آسیبی به پالایشگاه وارد نکرد و خللی در روند پالایش گاز ایجاد نشد.

براساس این گزارش، دود برخاسته از این حادثه ناشی از سوختن مواد روغنی داخل حوضچه پساب خروجی این فازها بود و ارتباطی به تاسیسات پالایشگاهی فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس نداشت.

بلافاصله پس از وقوع حادثه برای اطمینان بخشی و پشتیبانی از تیم های اطفای حریق، تعداد پنج دستگاه آمبولانس به همراه کادر پزشکی و پرستاری از مراکز درمانی پالایشگاه های فازهای ۱۵، ۱۶، ۹، ۱۰، ۴، ۵ و اورژانس منطقه ویژه در محل حادثه حضور یافتند. ضمن این که همزمان با اطفای حریق همه مراکز درمانی سطح منطقه و بیمارستان توحید جم نیز در حالت آماده باش کامل به سر می برند با این حال این حادثه آسیب جانی به همراه نداشت.

به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه انرژی اقتصادی پارس، فازهای ١۵ و ١۶ پارس جنوبی (پالایشگاه ششم پارس جنوبی) هم اکنون زیر نظر مجتمع گازی پارس جنوبی فعالیت می کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.