پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

پتروشیمی مهاباد ظرفیت ایفای نقش در توسعه صنایع پایین دستی را دارد

0

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: پتروشیمی شهرستان مهاباد ظرفیت بالای ایفای نقش در توسعه صنایع پایین دستی بویژه در آذربایجان غربی را دارد. 

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل ایران به نقل از شانا، نادر قاضی پور عصر دیروز (پنجشنبه، ٢۵ شهریورماه) در بازدید از پتروشیمی شهرستان مهاباد اعلام کرد: با برنامه ریزی برای ایجاد، توسعه و رونق صنایع پایین دستی افزون بر جلوگیری از هدر رفت منابع می توان در توسعه اقتصادی منطقه و کشور نیز گام برداشت.

در ادامه محسن مجیدی، مدیرعامل شرکت پتروشیمی مهاباد نیز در این بازدید با ارائه گزارشی از حجم سرمایه گذاری، نحوه تامین خوراک و حجم تولیدات این شرکت، گفت: پتروشیمی مهاباد ظرفیت بالایی در شکل گیری صنایع پایین دستی در منطقه و جلوگیری از خام فروشی، صادرات و ایجاد شغل را دارد.

وی، نقش این شرکت در رونق گرفتن صنایع پایین دستی آذربایجان غربی را برجسته دانست و درباره ایجاد این صنایع به سرمایه گذاران قول همکاری همه جانبه داد.

مجتمع پتروشیمی مهاباد در قالب ساخت خط انتقال اتیلن از عسلویه به غرب کشور به طول یکهزار و ‎ ۶٠٠کیلومتر ساخته شده است.
در مسیر این خط انتقال، ۶ واحد پتروشیمی در مناطق محروم چون خرم آباد، گچساران، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه، مهاباد و سنندج ساخته شده و منبع تامین کننده اتیلن مورد نیاز واحدهای پتروشیمی واقع در مسیر این خط لوله واحدهای بندر امام و عسلویه است.

شهرستان مهاباد در ١٢۵ کیلومتری جنوب ارومیه مرکز استان آذربایجان غربی واقع است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.