پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

معرفی ۱۱ فرصت سرمایه‎گذاری پژوهشگاه صنعت نفت در نمایشگاه بیست و یکم

0

پژوهشگاه صنعت نفت در نمایشگاه صنعت نفت امسال، فرصت های همکاری و سرمایه گذاری خود را در سه محور «شریک مطمئن برای شرکت¬های E&P بین المللی» در حوزه صنایع بالادستی، «توسعه و تجاری‌سازی فناوری» در صنایع پایین دستی و «تعهد به توسعه پایدار» در حوزه محیط زیست و انرژی معرفی و ارائه می کند.

١١ فرصت فناورانه پژوهشگاه صنعت نفت با تمرکز بر استفاده حداکثری از توان داخلی و شکل‌گیری و گسترش همکاری های دو یا چندجانبه با صاحبان فناوری دنیا به منظور پاسخگویی به نیاز‌های اساسی صنعت نفت و گاز کشور تعریف شده است تا از فرصت حضور گسترده شرکت‌ها و موسسات داخلی و خارجی، بهره‌ حداکثری حاصل شود.

۵ فرصت همکاری و سرمایه گذاری در حوزه پایین دستی

پژوهشگاه صنعت نفت با صدور دانش فنی و خدمات مهندسی ٩ واحد پالایشگاهی، اولین تجربه برون مرزی خود را در زمینه صادرات خدمات فناورانه تجربه می‌کند و با توجه به اولویت‌های حوزه پایین‌دستی، این مرکز پژوهشی برای همکاری با صاحبان فناوری دنیا در حوزه های LNG، پالایشگاه¬های کوچک، GTL (مایع سازی گاز)، فرآورش میعانات گازی و HDS آمادگی دارد.

۴ فرصت همکاری و سرمایه گذاری در حوزه بالا دستی

پژوهشگاه صنعت نفت فرصت‌های همکاری و سرمایه‌گذاری خود را در حوزه بالادستی نیز در چهار بخش فناوری نانو در سیالات حفاری چاه‌های هیدروکربنی، طراحی نوین ساخت سیالات حفاری سبک و فوق سبک، سیستم‌های منحرف کننده محلول‌های اسیدکاری برای کاهش افت تولید در مخازن عملیاتی و نرم افزارهای تخصصی حوزه بالادستی در نمایشگاه معرفی و ارائه می کند.

بر پایه این گزارش، نرم‌افزارهای قابل ارائه این پردیس شامل پیش‌بینی میزان تشکیل آسفالتین پارس، مدل ساز حوضه‌های رسوبی پارس یک بعدیPBM-١D و نرم افزار مدیریت چاه پارس PWM است.

٢ فرصت همکاری و سرمایه گذاری در زمینه انرژی و محیط زیست

کاهش شدت مصرف انرژی در مجتمع های پتروشیمی و جاذب لکه های نفتی، دو فرصت همکاری با شرکت‌های داخلی و خارجی در زمینه انرژی و محیط زیست پژوهشگاه صنعت نفت به شمار می‌رود.

نمایشگاه بیست و یکم صنعت نفت ایران با شعار «سرمایه و انتقال فناوری»، فرصت مناسبی برای شکل گیری و گسترش همکاری با شرکت‌های داخلی و خارجی در حوزه‌های فعالیتی مراکز پژوهشی و تحقیقاتی به منظور بومی سازی دانش‌های فنی مورد نیاز صنعت نفت کشور، توسعه فناوری‌های ملی و همچنین ایجاد زمینه مناسب برای ارائه توانمندی‌ها و همکاری‌های دو یا چند جانبه با صاحبان فناوری است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.