پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

مشکلی برای فعالیت کشتی‌های ایرانی در بنادر سایر کشورها وجود ندارد

0

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمد راستاد در نشست خبری نمایشگاه حمل‌ونقل اظهار کرد: مجموعه‌هایی در حوزه مؤسسات رده‌بندی کشتی‌ها در دنیا وجود دارد که بعد از برجام توانستیم با همه اینها تفاهمنامه همکاری داشته باشیم. بعد از تحریم‌ها تعدادی از این مؤسسات اعلام خروج و توقف فعالیت کردند، اما با این حال کماکان تعدادی از اینها برای تحت پوشش کشتی‌های تحت پرچم وجود دارند.

وی با بیان این‌که “در حال حاضر دو مؤسسه رده‌بندی فعال ایرانی نیز داریم”، افزود: فعلاً مشکلی برای فعالیت کشتی‌های ایرانی نداشته‌ایم. درباره مباحث بیمه‌ای نیز کماکان توانسته‌ایم پوشش بیمه‌های بین المللی را داشته باشیم ضمن این‌که اقدامات خوبی نیز در حوزه بیمه‌های داخلی انجام شده است.

وی با یادآوری این‌که “امسال ۳۶۶۰۳۷۶ تن ترانزیت غیرنفتی داشته‌ایم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۱۳ درصد کاهش یافته است”، تصریح کرد: در مدت یادشده ترانزیت مواد نفتی با ۲ میلیون تن حدود ۸.۸ درصد رشد داشته‌ است.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره تحریم‌ها نیز گفت: محدودیت‌هایی برای تردد کشتی‌های ایرانی به بنادر اعمال شده و با این حال کشتی‌های ما به تقریباً تمام بنادر تردد دارند. اقدام آمریکا در تحریم‌ کشتی‌ها غیرقانونی بود که در مرجع بین المللی دریایی به‌عنوان سند اعتراضی مطرح کردیم. این اقدامات با روح دریانوردی برای کشتیرانی آزاد مغایر است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.