پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

مشعل سکوی فاز ۲۱ روشن شد

0

به نقل از آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی ” نفت ما ” ، علیرضا عبادی شامگاه پنجشنبه در جمع خبرنگاران در عسلویه با بیان اینکه ردیف نخست شیرین سازی پالایشگاه فازهای ۲۰و۲۱ با گاز ترش فازهای ۶،۷و۸پارس جنوبی به بهره برداری رسیده است اظهار داشت: این ردیف و ردیف دوم شیرین سازی ، گاز ارسالی از سکوی ۲۱ را دریافت و فرآوری می‌کند.
وی از پیشرفت ۹۱ درصدی پالایشگاه فازهای ۲۰و۲۱ پارس جنوبی خبرداد و گفت: ردیف‌های سوم و چهارم شیرین سازی این فازها ، پایان ماه‌های آذر و دی امسال راه اندازی می‌شود که با تحقق این مهم تمامی ردیف‌های شیرین سازی این فازها به طور کامل در سرویس بهره برداری قرار می‌گیرد.
بادی از وارد مدار شدن سکوی فاز ۲۱ پارس جنوبی با تلاش متخصصان خبرداد و بیان کرد: سکوی فاز ۲۱ پارس جنوبی با ظرفیت برداشت روزانه یک میلیارد فوت مکعب گاز، با تلاش متخصصان داخلی در میدان گازی پارس جنوبی نصب و وارد مدار تولید شد.
مجری فازهای ۲۰و۲۱ پارس جنوبی با اشاره به اینکه مشعل سکوی فاز ۲۱ پس از باز شدن و جریان دهی به چاه شماره یک روشن شد افزود: با تحقق این مهم بزودی عملیات تولید و ارسال گاز از سکوی ۲۱ به پالایشگاه خشکی آغاز می‌شود.
بادی با اشاره به اینکه سکوی فاز ۲۱ ، بیست و یکمین عرشه میدان مشترک پارس جنوبی است که در شرایط کاملا ایمن راه‌اندازی می‌شود خاطر نشان کرد: این سکو با وزن ۲ هزار و ۷۰۰ تن، ۸ مرداد ماه امسال در موقعیت مخزن فاز ۲۱ نصب شده بود.
وی تصریح کرد: با باز شدن تدریجی تمامی چاه‌های عرشه فاز ۲۱ ، روزانه ۲۸.۳ میلیون متر مکعب گاز به ظرفیت برداشت منابع گازی از میدان پارس جنوبی افزوده می‌شود.
مجری فازهای ۲۰و۲۱ پارس جنوبی با بیان اینکه گاز سکوی فاز ۲۱ هفته اول آذرماه امسال به پالایشگاه فازهای ۲۰و۲۱ ارسال می‌شود، از پایان تست خطوط لوله دریا و خشکی این سکو خبرداد و افزود: هم اکنون عملیات تخلیه آب این خطوط برای ورود گاز ترش در جریان است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.