پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

مرکز آموزش مشترک تخصصی بین‌المللی راه‌اندازی می‌شود

0

معاون برنامه‌ریزی پژوهشگاه صنعت نفت از ایجاد مراکز آموزشی مشترک تخصصی بین ایران و کشورهای صاحب فناوری دنیا خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، محمد حمید ایجازی در توضیح این مطلب گفت: به منظور توسعه علمی و فناوری کشور، ایجاد شبکه علمی و همچنین به منظور ارتباط دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی و به اشتراک گذاری دستاوردهای پژوهشی و استفاده بهینه و مشترک از امکانات یکدیگر، پژوهشگاه صنعت نفت با همکاری شرکای بین‌المللی بستری را برای این تعاملات دوسویه ایجاد کرده است.

وی در ادامه بر توسعه و انتقال فناوری که از اهداف پژوهشگاه است تاکید کرد و افزود: برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک در داخل و خارج کشور قرار است با هدف ارتقاء منابع انسانی متخصص صنعت نفت کشور و همچنین ارائه خدمات فناورانه به منطقه و دیگر کشورها برگزار شود.

این مقام مسئول ادامه داد: به کارگیری اساتید و متخصصان پژوهشگاه و حضور اساتید به‌نام دانشگاه‌ها و شرکت‌ها و با حضور اساتید ایرانی از ویژگی‌های بارز این دوره‌های مشترک است.

ایجازی به یکی از دوره‌های مشترک اشاره کرد و گفت: در حوزه بالادستی نفت در زمینه فناوری‌های پیشرفته ازدیاد برداشت دوره‌ای با دانشگاه دلفت هلند که قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین دانشگاه فنی در این کشور است در تابستان ۹۵ برگزار خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: در راستای ایجاد مرکز مشترک تخصصی بین‌المللی با تعدادی از شرکت‌ها، مراکز تحقیقاتی و دانشگاه‌های بین‌المللی همکاری خود را آغاز کرده‌ایم که یکی از این شرکت‌ها LR-Senergy است.

ایجازی در خصوص فعالیت‌های مشترک با این شرکت تصریح کرد: چندی پیش کارگاه آموزشی مشترک توسط پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت LR-Senergy انگلیس و در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار و قرار است دوره‌های مشترکی را در آینده در زمینه انگیزش چاه برگزار کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.