پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

مرکزیت عملیات دریایی شورای همکاری خلیج فارس دربحرین

0
golf-2408-mm
پایگاه خبری امارات شنبه ۱۷ بهمن ماه در خبری از گشایش مرکز مشترک عملیات دریایی کشورهای عربی عضو شورای همکاری خلیج فارس در پایگاه نیروی دریایی بحرین خبر داد.
براساس این خبر، حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین که در این مراسم حضور داشت، آن را ثمره همکاری بین کشورهای شورای همکاری (خلیج فارس) برای مقابله با هرگونه تهدیدی در منطقه و حمایت از امنیت و آزادی کشتیرانی اعلام کرد.
وی افتتاح این مرکز را مهم توصیف کرد و آن را دلیلی بر روابط برادرانه بین دولت و مردم کشورهای شورای همکاری خلیج فارس دانست که عزم آنها را در یکسان کردن هدف و مسیر نشان می دهد.
از سوی دیگر یوسف الجلاهمه وزیر امور دفاعی بحرین نیز افتتاح این مرکز در این منطقه حساس را باعث تحقق بیشتر اهداف نظامی و همبستگی دفاعی دانست.
براساس این گزارش، این مرکز با هدف پیگیری حوادث و فعالیت های دریایی در منطقه و هماهنگی عملیاتی بین نیروهای دریایی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و تبادل اطلاعات و معلومات بین آنها برای افزایش همکاری های مشترک راه اندازی شده است.
در مراسم گشایش این مرکز، شاه بحرین و برخی از فرماندهان ارتش کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و عبداللطیف الزیانی دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس حضور داشتند.
منبع: ایرنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.