پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

مذاکره مقامهای ایران و اندونزی برای توسعه همکاری در صنعت نفت و گاز

0

نشست مقامهای بلندپایه وزارت نفت ایران و وزارت انرژی و منابع معدنی اندونزی در این کشور جنوب شرق آسیا امروز آغاز می شود و همکاریهای دو جانبه در خصوص نفت و گاز مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
به گزارش شانا، مدیرکل بخش نفت و گاز وزارت انرژی و منابع معدنی اندونزی  (چهارم اسفندماه ) گفت که این دیدار بین مقامهای شرکت ملی نفت و مقامهای بخش گاز ایران و اندونزی انجام می شود و عرضه نفت خام و گاز مایع در این نشست مورد بحث قرار می گیرد.

وی گفت که نه تنها یکی از محورهای بحث با مقامات ایرانی سرمایه گذاری در بخش انرژی اندونزی است، بلکه فرصتهای سرمایه گذاری در بخش نفت و گاز ایران نیز مورد تبادل نظر قرار می گیرد.

ایرنا به نقل از تارنمای بریتاساتو ، گزارش داد: این مقام وزارت انرژی اندونزی، گفت فرصتهایی برای سرمایه گذاری میان دو کشور وجود دارد.

وی گفت که در این نشست دو روزه ، گفتگو دو طرفه خواهد بود و ما انتظار داریم در این نشست به تفاهمی برای همکاری برسیم.

وی گفت : اندونزی قصد واردات نفت و گاز مایع را از ایران دارد و از سوی دیگر سرمایه گذاری برای ساخت یک پالایشگاه نفت در اندونزی مطرح است.

وی گفت: ما در این نشستها از مقامات و شرکتهای ایرانی در بخش انرژی برای سرمایه گذاری در ساخت پالایشگاه و سرمایه گذاری برای ذخیره سازی سوخت دعوت می کنیم. بحث ساخت یک کارخانه کود شیمیایی نیز مطرح است.

وی گفت که تعدادی تفاهمنامه میان دولتها و شرکتهای ایرانی و اندونزیایی امضا خواهد شد.

سفر هیئت ایرانی در پاسخ به سفر چندی پیش وزیر انرژی و منابع معدنی اندونزی به تهران و مذاکراه با مقامات کشورمان انجام می شود.

وزیر انرژی اندونزی پس از اجرای برجام و لغو تحریمها، گفت : اکنون فرصت تعامل با ایران در تعدادی از طرحها مانند پالایشگاه، پتروشیمی، برق و حتی طرحهای جدید و منابع انرژی تجدیدپذیر وجود دارد.

سودیرمان که طی یک سال گذشته چند بار به ایران سفر کرده است، گفت: این شرائط به ما فرصت می دهد در بخش برق، بویژه انرژیهای جدید و تجدیدپذیر مانند انرژیهای آبی و بادی با ایران همکاری کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.