پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

مذاکره برای ورود نفتکشهای ایرانی به اروپا در حال نهایی شدن است

مدیربازرگانی شرکت ملی نفتکش ایران از نهایی شدن مذاکره با شرکتهای غربی برای وارد شدن نفتکشهای ایرانی به بازارهای بین المللی در آینده بسیار نزدیک خبر داد و گفت: میانگین سنی نفتکشهای این ناوگان ١٠ سال است که یکی از جوانترینهای دنیا به شمار می آید.
وی اشاره این که شرکت ملی نفتکش ایران بزرگترین شرکت حمل و نقل محموله‌های نفتی ایران است، تصریح کرد: این شرکت همچنین یکی از جوانترین ناوگانهای دریایی دنیا را در اختیار دارد و میانگین سن کشتیهای این ناوگان ١٠ سال است.

وی با بیان این که کشتیهای ایرانی استاندارد بالایی دارند بر مدرن بودن کشتیهای ایرانی تاکید کرد و گفت: در آینده بسیار نزدیک نفتکشهای ایرانی بین المللی می شوند و در آبهای اروپایی تردد می کنند.

کاپیتان سردشتی پیش تر در همایش بین‎المللی LPG که در تهران و با حضور نمایندگان ۶۵ کشور جهان برگزار شد، با بیان این که شرکت ملی نفتکش از یک ‎سال و نیم پیش و پیش از اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، خود را برای ورود دوباره به بازارهای اروپا آماده کرده بود، افزوده بود: انتظار داریم نفتکشهای این شرکت در ژوئن ٢٠١۶ (خردادماه) تردد خود را به بنادر اروپایی از سر گیرند که نخستین تردد این نفتکشها به اروپا پس از تحریمهای غرب خواهد بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.