پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

نباید با تعلل کشور را دچار خود تحریمی کرد

0

عضو کمیسیون صنایع مجلس با تاکید بر تسریع در اجرایی شدن مدل جدید قراردادهای نفتی گفت: هزینه تاخیر در میدانهای مشترک برای مملکت گران تمام می شود بنابراین باید از همه روش های امکانپذیر برای استیفای حقوق ایران بهره برد و خود را دچار خود تحریمی نکرد.
به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از شانا، غلام محمد زارعی درباره موضوع مدل جدید قراردادهای نفتی که هم اکنون در هیئت تطبیق مصوبات دولت با قوانین در حال بررسی است، گفت: دکتر لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی پیش تر گفته بود این دست از قراردادها که میان شرکت ها امضا می شود نیازی به مصوبه مجلس ندارد اما به اطلاع مجلس رسانده می شود.

وی افزود: با تدبیر دولت و مسئولان مدل جدید قراردادها با هدف جذب سرمایه با اولویت میدان های مشترک پیش بینی شد که چنانچه در هییت تطبیق تایید شود برای اجرا ابلاغ می شود.

این نماینده مجلس دهم تصریح کرد: دلسوزان و منتقدان دیدگاه هایی دارند که ضمن احترام به دیدگاه های مختلف باید بگویم ساعت و روز در میدان های مشترک مطرح است، هزینه تاخیر در میدانهای مشترک برای مملکت گران تمام می شود بنابراین باید از همه روش های امکان پذیر برای استیفای حقوق ایران بهره برد و خود را دچار خود تحریمی نکرد.

زارعی یادآور شد: در تصویب و تائید مدل جدید قراردادهای نفتی، اسناد بالادستی برنامه های توسعه سیاست های ابلاغی و منویات مقام معظم رهبری باید مدنظر باشد که هییت تطبیق محل خوبی برای این ارزیابی هاست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.