پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

بومی سازی مبدل حرارتی دیگهای بخار پالایشگاه بیدبلند

0

مبدل حرارتی تلمبه تغذیه دیگهای بخار شرکت پالایش گاز بیدبلند با ۴٠٠ میلیون ریال صرفه جویی و همسو با سیاستهای اقتصاد مقاومتی بومی سازی شد.
به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از شانا، مدیرعامل شرکت پالایش گاز بیدبلند اظهار کرد: در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و با تلاش کارکنان این شرکت پروژه داخلی سازی مبدلهای حرارتی با توجه به شرایط عملیاتی و نیاز برای جایگزینی این مبدلها در دستور کار قرار گرفت و ساخت SHELL TUBE با موفقیت به پایان رسید.

علی محمدپوررضا افزود: تامین قطعات یدکی مورد نیاز شرکت پالایش گاز بیدبلند از سازندگان داخلی از جمله سیاستهای این شرکت بوده و طی سال گذشته منجر به صرفه جویی ٢١ میلیارد ریالی برای این شرکت شد.

وی اعلام کرد: از جمله قطعات مورد نیاز که از سوی تولیدکنندگان و سازندگان داخلی ساخته شده می توان به قطعاتی از جمله شافت انواع پمپ، انواع بلیدفنهای هوائی، انواع یاتاقانها، مبدل حرارتی و…. اشاره کرد که نشان از تخصص و همت صنعتگران توانمند کشورمان دارد.

به گفته مدیرعامل شرکت پالایش گاز بیدبلند، در مجموع ٢۵ شرکت در رابطه با ساخت قطعات یدکی متعهد شده اند تا ١٠٠ قلم از قطعات یدکی مورد نیاز واحدهای پالایش گاز را تامین کنند.

وی تاکید کرد: راهبرد این شرکت تولید پایدار متکی بر ساخت داخل و توجه ویژه به بومی سازی و تامین قطعات از داخل کشور است که از جمله دستاوردهای ارزشمند بومی سازی شده می توان به ساخت تیپ مشعلهای بلند در کارگاه مرکزی این شرکت اشاره کرد.

شرکت پالایش گاز بیدبلند بعنوان نخستین پالایشگاه گاز خاورمیانه در ١٨ کیلومتری شمال آغاجاری، ٣٢ کیلومتری غرب بهبهان و ٣۵ کیلومتری شرق میانکوه در استان خوزستان قرار دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.