پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

لوک اویل خواستار بازگشت به میدان نفتی اناران شد

0

مدیرعامل لوک اویل از ارائه درخواست رسمی این شرکت برای بازگشت به طرح میدان نفتی اناران به مقامهای نفتی ایران خبر داد و گفت: این شرکت خواستار حضور گسترده در صنعت نفت و انرژی ایران است.
به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از نشریه پلاتس، وحید علی اکبروف در مصاحبه با شبکه تلویزیونی روسی «آر ب کا»، با اشاره به این که اکنون در حال آماده شدن برای حضور در بازار ایران هستیم و فرصتهای بسیاری پیش رو داریم، افزود: لوک اویل که به دلیل تحریمهای ضد ایرانی همراه استات اویل شریک دیگر از پروژه میدان نفتی اناران خارج شد، اکنون در خواست خود را برای بازگشت ارائه کرده است.

وی با یادآوری این که در جریان عملیات انجام شده، حوزه نفتی خوبی پیدا کرده بودیم و با توجه به تحویل پیشنهاد رسمی، کارشناسان لوک اویل آماده هستند تا بسیار زود این حوزه را به بهره برداری برسانند، تصریح کرد: ما افزون بر حوزه اناران، با وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران برای مشارکت و همکاری در طرحهای بزرگی که در حال بهره برداری هستند، مذاکره می کنیم.

به گفته اکبروف، در این زمینه دو توافقنامه با شرکت ملی نفت ایران برای مطالعه بخش ساحلی خلیج فارس امضا کرده ایم که کارشناسان زمین شناسی امکان دسترسی به اطلاعات را یافته اند.

لوک اویل، بزرگترین شرکت نفتی روسیه، فعالیتهای گسترده ای در کشورهای مختلف جهان دارد و سال ٢٠١۴ بیش از ١۴۴ میلیارد دلار فروش نفت داشته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.