پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

قیمت جهانی نفت افزایش یافت

0

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از خبرگزاری تسنیم، به دنبال اظهارات وزیر انرژی عربستان مبنی بر اینکه این کشور همزمان با پایبندی به توافق کاهش تولید صادرات خود را نیز همچنان محدود خواهد کرد، قیمت نفت امروز افزایش داشت و به بالاترین رقم در طی حدود ۳ هفته گذشته رسید.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با ۲۰ سنت، معادل ۰.۳ درصد افزایش به ۶۳ دلار و ۷۵ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا هفته گذشته نیز ۳ درصد افزایش یافته بود.

قیمت نفت برنت نیز در بازار لندن با ۱۲ سنت، معادل ۰.۲ درصد افزایش به ۶۷ دلار و ۴۳ سنت رسید. هفته گذشته نیز قیمت نفت برنت حدود ۴ درصد افزایش یافته بود. قیمت هر دو شاخص نفتی به بالاترین رقم از ۷ فوریه تاکنون رسیده است.

قیمت نفت پس از آن افزایش یافت که خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان اعلام کرد، میزان تولید نفت این کشور در بازه زمانی ژانویه تا مارس کمتر از سهمیته تعیین شده به موجب توافق کاهش تولید خواهد بود و میزان صادرات این کشور نیز به طور متوسط کمتر از ۷ میلیون بشکه خواهد بود.

فالح افزود، عربستان امیدوار است اوپک و متحدانش بتوانند سال آینده به تدریج کاهش تولید هایشان را تعدیل کنند و چهارچوبی دائمی برای تثبیت بازارهای نفت پس از پایان اجرای توافق ایجاد نمایند.

وی همچنین به خبرنگاران گفت: «مطالعه ای در حال انجام است و به محض اینکه ما بدانیم توازن بازار دقیقا مستلزم چیست، گام بعدی مان را اعلام خواهیم کرد. گام بعدی ممکن است تعدیل کاهش تولید های فعلی باشد…. برآورد من این است که این اتفاق در سال ۲۰۱۹ رخ خواهد داد. اما نمی دانیم دقیقا چه زمانی و چگونه.»

شرکت های انرژی آمریکایی هفته گذشته یک سکو را به تعداد سکوهای نفتی فعال خود اضافه کردند که پنجمین افزایش متوالی هفتگی تعداد سکوها بود و تعداد کل سکوها را به ۷۹۹ مورد رساند که بیشترین تعداد از آوریل ۲۰۱۵ تاکنون بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.