پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

قرارداد چینی ها با BP برای همکاری در عراق

0

قرارداد چینی ها با BP برای همکاری در عراق

غول نفتی انگلیسی بریتیش پترولیوم (BP) و شرکت نفتی CNPC چین در راستای گسترش منابع نفتی عراق هفته آینده از یک قرارداد همکاری استراتژیک رونمایی خواهند کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران به نقل از رویترز، دو کشور چین و انگلیس به منظور تقویت مناسبات اقتصادی و تجاری خود، قرار است هفته آتی میلادی طی انعقاد قراردادی استراتژیک نسبت به گسترش منابع نفتی کشور عراق همکاری دوجانبه داشته باشند.
بر پایه این گزارش، قرارداد یاد شده به نوبه خود یکی از چندین قرارداد پر اهمیتی است که طی دیدار رئیس جمهور چین، ژی ژینپینگ از انگلستان به امضا خواهد رسید و هر دو طرف نسبت به تقویت همکاری های دوجانبه خود در عراق به ویژه در میدان نفتی رومیلا امیدوار هستند.
میدان نفتی رومیلا واقع در جنوب کشور عراق، دومین میدان نفتی بزرگ جهان است که میزان تولید نفت آن در سال ۲۰۱۴ روزانه ۱.۳۴ میلیون بشکه اعلام شده است.
همچنین بر اساس اعلام منابع آگاه، دو شرکت بریتیش پترولیوم و CNPC چین در نظر دارند در پروژه های سرمایه گذاری مشترک در نقاطی دیگر از جهان نیز با یکدیگر همکاری کنند.
گفتنی است انعقاد چنین قراردادی میان BP و CNPC فرصتی مفتنم برای تقویت عملیات نفتی در دریای شمال و غرب آفریقا _مکانی که BP عملیات گستره نفتی را در آن جا رهبری می کند _ به شمار می آید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.