پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

بررسی قرارداد پیشنهادی فروش سلج و مواد زائد شرکت نفت

قرارداد تیپ پیشنهادی فروش سلج و مواد زائد تولیدی شرکت ملی نفت ایران از سوی مدیریت برنامه ریزی تلفیقی این شرکت مطالعه و بررسی شد.
معاونت بررسی، امکان‌سنجی اقتصادی و مالی طرحهای مدیریت برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران در گزارش عملکرد پارسال خود به مطالعه و بررسی قرارداد تیپ پیشنهادی فروش سلج و مواد زائد تولیدی این شرکت اشاره کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از شانا، از آغاز فعالیتهای تولید نفت و گاز در شرکت ملی نفت ایران تاکنون، انباشت سلج و مواد زائد در زنجیره تولید، انتقال و ذخیره سازی افزون بر بروز مشکلات زیست محیطی، پیچیدگی شرایط عملیاتی، تاخیر در فرآیندهای تعمیراتی و تحمیل هزینه های غیرضروری را نیز به دنبال داشته است که با اجرایی شدن معامله سلج (Sludge) و مواد زائد تولیدی شرکت ملی نفت ایران، تکلیف لجنهای نفتی به عنوان جزء جدایی ناپذیر از عملیات تولید نفت و گاز، تعیین و گامی بزرگ در مسیر کاهش آلودگیهای محیط زیست مناطق عملیاتی و تسهیل فرایندهای عملیاتی شرکتهای تولیدی برداشته می شود.

امکان معامله سلج و مواد زائد تولیدی ناشی از تولید نفت و گاز در مناطق عملیاتی تحت پوشش شرکت ملی نفت ایران به تصویب هیئت مدیره این شرکت رسیده و از سوی وزیر نفت ابلاغ شده است. رویکرد اساسی در اخذ و ابلاغ این مصوبه، بهبود و حفظ محیط زیست مناطق عملیاتی و کاهش هزینه های تولید از طریق تهیه چارچوبهای حقوقی، مالی و فنی مشخص برای معامله سلج و مواد زائد تولیدی است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.