پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

قراردادهای تک محموله فروش نفت به بلندمدت تبدیل می شود

0

مدیراموربین الملل شرکت ملی نفت ایران از تداوم صادرات نفت خام به اروپا خبر داد و گفت: درتلاش هستیم قراردادهای تک محموله صادرات نفت به اروپا را به قراردادهای بلندمدت تبدیل کنیم.
سیدمحسن قمصری در گفتگو با خبرنگار شانا با بیان این که صادرات بیش از ۶٠٠ هزار بشکه نفت ایران به مقصد اروپا بصورت مداوم در حال انجام است، درباره این که آیا مشتری جدیدی به مشتریان اروپایی نفت ایران افزوده شده است، اظهار کرد: صادرات نفت به اروپا هم اکنون به همان شرکتهای که قرارداد با آنها به امضاء رسیده است، انجام می شود.

به گفته وی، ایران در تلاش است قراردادهای تک محموله با کشورهای اروپایی را به قراردادهای بلندمدت تبدیل کند.

شرکتهایی از ایتالیا (ساراس)، اسپانیا (رپسول) و یونان (هلنیک)، فرانسه (توتال)، انگلیس (شل) پس از تحریمهای ایران، قرارداد فروش نفت با ایران امضا کردند، بخشی از قرارداد با این شرکتها بصورت تک محموله و برخی بصورت بلندمدت است.

ایران پس از لغو تحریمها در ماه ژانویه گذشته تلاش کرده است سهم از دست رفته خود را در بازارهای جهانی احیا کند و از آن زمان تا کنون موفق شده است صادرات نفت خود را به بیش از دو برابر برساند. میزان صادرات نفت ایران هم اکنون بیش از ٢ میلیون بشکه در روز است و بازستاندن سهم از دست رفته در بازارهای اروپا یکی از اهداف ایران برای افزایش سهم خود در بازار است اگرچه بزرگترین مشتریان نفت ایران در آسیا حضور دارند و اولویت ایران برای بشکه های صادراتی، بازار آسیاست.

مدیرامور بین الملل شرکت ملی نفت ایران درخصوص صادرات نفت به هند هم گفت: ایران ٣۶٠ هزار بشکه قرارداد صادرات نفت خام به هند دارد که هم اکنون این کشور بیش از ٣٩٠ هزار بشکه بصورت روزانه از ایران برداشت می کند.

واردات نفت چهار کشور واردات نفت آسیا از ایران در ماه ژوئن امسال، نسبت به مدت مشابه پارسال بیش از ۴٧ درصد افزایش یافته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.